Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr büntet, ha kisebb...

A rendőr büntet, ha kisebb felni van az autón, mint kéne lennie?

Figyelt kérdés

2001-es Swiftem van, 13-as felninek kéne rajta lennie, de 12-es van. Tudom, ez elég meglepő, de tényleg annyi. Azt mondták nekem, hogy ez akár 50 ezer forintomba is kerülhet, ha a rendőr meglàtja. Ez igaz? Így vettem az autót sajnos...Most nem lehet rendőrségi ügyem, mert közszolgálati dolgozónak készülök, és ha most lesz valami apróság is, akkor már alkalmatlan minősítést kapok, szóval olyan válaszokat várok akik 100%-ra tudják a választ!

Csak komoly válaszok érdekelnek, kötekedés, viccelődés, témába nem vágó dolgok nem érdekelnek! Köszönöm!


2021. okt. 23. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ilyenért nem szólna a rendőr, mivel nem egy akkora különbség, amit a rendőrök 90%-a kiszúrna ránézésre. Attól, hogy az autómon 17-es volt a gyári felni, nekem most 18-as a nyári garnitúra. Senkit nem zavart eddig.
2021. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt szemre nem is látszik a különbség, másrészt a rendőr nem tudja fejből több ezer autótípus gyári felniméreteit. Most azt írod, hogy a gyári az 13-as. Én elhiszem, mert fingom nincs hogy a 2001-es swiftnek milyen a gyári felni mérete, sose volt nekem, lehet annyi, lehet csak blöffölsz. Kb a saját autómét tudom, ennyi. A rendőr pont ugyanígy lesz vele.
2021. okt. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
95%
Szerintem a rendőr ilyen kerékméret és felni dolgokba akkor köt bele, ha látványosan nem gyárilag az autóra való, iszonyat peres gumi van a kocsin, vagy olyan széles, hogy kilóg a kasztniból, esetleg még ha tükörsimára van kopva! Egyéb esetekben szerintem se fognak ezzel vacakolni, van elég bajuk így is!
2021. okt. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jog szerint a gyártól eltérő állapot létrehozása (aka: átalakítás) engedély köteles.


Ha a gumi váltóméret akkor minden rendben.

Ha az is kisebb, akkor például a sebességmérőd is rosszul fog mutatni...


Ha ez a felni ráadásul egy nem tipusazonos látványos darab, azt könnyen kiszurja a rendőr, ha akarja.

2021. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem látványos darab, én eddig észre sem vettem. Most akarom majd a téli gumit felrakatni, és most vettem észre, hogy kisebb, mint kéne lennie. Tudom, vásárlásnàl meg kellett volna néznem a gumikat, de az az igazság, hogy nem én néztem át az autót, hanem a szerelőmmel mentem, ő nézte át, és hát így vettem meg az autót. Tudom, ezt a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy nem én tettem az átalakítást....Majd a jövőben igyekszem lecserélni. Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 24. 09:57
 6/6 Dzsoki ***** válasza:
Mi történt?Miért van jelentősége,hogy egy 13-as felni helyett.12-es vagy 14-es van az autón?A 12-es estén,nagybb,a 14-es esetén,kisebb gumit kell reá rakni.Az a lényeg,hogy a felni,gumival együtt adja ki azt az átmérőt,amely megegyezik a gyári mérettel!
2021. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!