Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van töltés de nincs hova...

Ha van töltés de nincs hova lehetséges?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha nincsen töltésem egyből jelzi a műszerfal, viszont ha az akkumulátor nem veszi a töltést azt már nem jelzi ugye? Multkorokban rajta maradt sajnos a világításom, kb 12 órát, mikor beültem meg sem mozdult az önindító. Beinitottuk, egyből elindultam venni egy újat, ott pikk pakk behuzta a motort. Másnap reggel nem indult el megint.

Tehát ha van töltésem de az akku nem veszi fel, nekem nem jelzi a műszerfal?



2021. okt. 25. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit töltötted, mert a teljesen lemerült akkut legalább 12 órát kell tölteni.
2021. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jelzi a műszerfal, ha nem veszi a töltést az akksi.

Amit látsz, az a gerjesztőtekercs áramának a visszajelzője. Jelzi, hogy indukálódik feszültség a generátorban.

2021. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha teljesen lemerült az akkud, és bebikázzátok, akkor egy rossz akku egyből felmegy 14 volt fölé. Nem is azonnal, de tényleg egy-két perc alatt. Ha az akku jó, csak lemerült, akkor ilyenkor furcsa hangja van az alapjáratnak, jobban kinyit (benzinmotornál) az alapjárati motor, mert több üzemanyag kell a nagyobb terhelés miatt, sírhat a generátor szíja, és a feszültség szép lassan megy fel, kell akár negyed óra is neki.
2021. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az akku nem veszi fel a töltést akkor hibás, és azét nem jelez a műszerfalon mert a generátor leadja a töltést tehát ellátja az autót és annak minden részét árammal, viszont ha leállítod akkor jóformán semmi áram nem lesz az autóban mert az akku nem töltött fel tehát beindítani sem fogja az autódat. Érdemes lenne az akkut megnézetni első körben hogy vesz-e a töltést. Az hogy indítás után rögtön mérsz 14 voltot is akár az azért van mert a generátor működik és adja az áramot de az akku nem képes tárolni.
2021. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vettem helyette újat nagyon régi volt amugy is az akksi. Köszönöm a sok segítő választ!
2021. okt. 25. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!