Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes pénzt áldozni erre az...

Érdemes pénzt áldozni erre az autóra, vagy inkább bontó?

Figyelt kérdés
Van egy Daewoo Tacumám, motorikusan teljesen jó állapotban, fél-meddig a műszaki állapota is rendben van. Azért félig meddig, mert sajnos rohad. Az alja szinte egyáltalán nem, nyúlványok, rugótornyok teljesen épek. Viszont a küszöb, sárvédőívek elég csúnyák, javításra szorulnak. Érdemes pénzt áldozni bele, s kijavítani ezeket a hibákat? Az autót még használnám azért párévig, de azért tanácstalan vagyok, mert sokan ijesztgettek, hogy a küszöb, sárvédő csere, javítás is bele fog kerülni 300-400 ezer forintba, annyit meg tényleg nem ér az autó a piacon, más kérdés, hogy ilyen kényelmes kocsit nem találnék 300-400 ezerért.
2021. okt. 28. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Keress egy olcsón dolgozó falusi lakatost, nem a 100%os esztétika a cél.
2021. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Abszolút nem a 100% a célom, úgyhogy lehet az lesz, s köszi a választ. :) Az a baj, hogy alig találni szakembert, vagy ha talál is az ember, akkor horroráron, amin nem csodálkozok, természetesen. El van b.szarintva ez az egész. Úgyhogy igen, keresek egy falusi lakatost, szívem szerint én magam állnék neki, kézügyességem még lenne is hozzá, de az autó nem játék.
2021. okt. 28. 01:09
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Bontó
2021. okt. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a munkadíj 50-ropiba fájt, elemeket amit lehetett bontóból, amit nem rendeltettem az autósboltban ahova járok így lett 60 az anyag, plusz egy 10-es volt a látható elemek színre lefújása spray-ből 2k lakkal.


A lakatosom annyira ügyesen megoldotta szinte semmi se látszik rajta hogy javítva volt.


Szerintem abszolúte megérte ha vettem volna másikat csak a papírmunka lett volna ennyi...


Szóval bontóba semmiképp, keresni kell lakatost., most a műszaki kitolós mizéria miatt sokkal könnyebb dolgod lesz, most mindenki halogatja.

2021. okt. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jövő nyáron lesz műszakis amúgy. Mondjuk ezzel a műszaki tologatással szerintem nem árt vigyázni, mert egy balesetnél lehetnek gondok ebből, szvsz.
2021. okt. 28. 03:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább eladnám, ha még vállalhatatlan állapotú, hozzáraknám az árát a 3-400k-hoz és vennék valami olyat, ami nem rohadt még szét. De nyilván, ahogy előttem írják kell keresni valakit, aki összetákolja, aztán pár évig használható marad. Más kérdés, hogy ahol elindult a rozsda, az már nem lesz hibátlan soha. Pláne ilyen javítás után
2021. okt. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az olcsó lakatos pont arra jó, hogy 2-3 év múlva lehet megint hozzányúlni. Kifelejt dolgokat, hanyag, vagy simán a technológiák feléről soha nem is hallott, amiket használnia kellene főleg a korrózióvédelem miatt.

Nem egy autót láttam, ahol a munka végezte után 1 hónappal már rohadt belül a sárvédő. Szaki megégette a varratömítőt,az üregvédőt pedig ráfújta a vizes sárra.

Aki nem szereti a munkáját, kényszerből dolgozik, nem néz utána semminek, az olyan is lesz.

2021. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha találsz egy vidéki, nem kókler, de nem is oldtimereket felkészítő szinten dolgozó szakit, 150-200 körül meg tudja neked csinálni anyaggal együtt.


Persze az igaz, hogy ami egyszer rohadt, és nem a legmagasabb minőségben lett megjavítva, az megint rohadni fog pár év múlva. Viszont az a pár év pont elég lehet arra, hogy felkészülj egy jobb autó vásárlására.

2021. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha kibír egy 4 évet, az már nekem elég.
2021. okt. 28. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:

4 év... ennyi időre vagy olyat keresel aki oldtimerekkel foglalkozik, vagy olcsóbb szaki, és még a sózások előtt elteszed tavaszra. Egy már rozsdás lemezt komoly munka évekre rozsdamentessé tenni, aki ért hozzá meg is kéri az árát.

Én az olcsóbb szakit, és a téli garázsozást ajánlom. Heti 1x ha bérelsz valami egyszerű autót, még anyagilag jobban jársz, mint ami kárt a só okozna.

2021. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!