Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós pumpához átalakító?

Autós pumpához átalakító?

Figyelt kérdés
Vettem egy szivargyújtós pumpát, de csak utólag vettem észre, hogy olyan menetes a kimenete, amit rá kell csavarni a gumi szelepére. Nagyon nem tetszik ez a konstrukció, mert egy csomó levegő szökik, míg felcsavarom meg lecsavarom a csatlakozót - sokkal kulturáltabbnak tartom a klasszikus megoldást, ahol úgy csatlakoztathatja az ember a pumpát a szelepre, hogy ráteszi a szelepre és megemeli azt az emelőkét a csatlakozónál (elnézést, de nem tudom a megfelelő szakkifejezést rá). Létezik olyan átalakító, amit rá lehet tenni erre a menetes csatlakozóra és normális, fent leírt csatlakozó lesz belőle? Ha igen, akkor hol és milyen néven találok ilyet?
2021. okt. 28. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pisztolyt ha veszel ez jó oda, gondolom össze tudod hozni.

[link]

2021. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy egy ilyet.

[link]

2021. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem átalakító kell, hanem kitekered a tömlőt a pumpából és keresel egy olyan menetes másikféle tömlőt, amilyen neked kell, párszáz ft.
2021. okt. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Levágod a menetes szelepet, és ráraksz egy ilyen gyors-záras véget.

2021. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott a pont a négyesnél, én is így szoktam.
2021. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze ha menetes a pumpa felőli rész, akkor jobb megoldás cserélni az egész tömlőt. De ezeknél a szivargyújtós pumpáknál nem szokott menetes lenni.


Ehhez az önszorítós/gyors-záras véghez vegyél még megfelelő méretű csőbilincset is, mert nem valószínű, hogy benyomva sokáig tartja magát. Azt meg tudsz venni bármelyik barkács boltban.

2021. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!