Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy Suzuki...

Mi a különbség egy Suzuki Swift sedan 1.3 GC és egy Opel Corsa B 1.4 16V között?

Figyelt kérdés

Főként a motor teljesítményére vagyok kíváncsi. Az opelban jóval több a lőerő, a saját tömeget nézve 100kg-al nehezebb, össztömegben éppen csak 50 kg-al. Miben különbözik a két motor? Jobban kell pörgetni az opel motorját ,mint a suzukiét?

Nem műszaki adat különbségeket szeretnék olvasni, mert azt kitudom googlezni, hanem hogy érzésre melyiket jobb vezetni. Hogy autópályán mennyire lehet vele menni. Milyenek az előzések, van-e hozzá elég szufla, hogy könnyedén előzzön stb. Fogyasztásban melyik jobb (nem a gyártó által megadott értékekre gondolok, hanem hogy mit lehet kihozni belőle).

Örülök, ha segítetek tapasztalataitokkal, tudásotokkal, hogy ha váltok suzukiről erre az opelra, akkor mire számíthatok ezen a téren!



2021. okt. 28. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Te sem gondolod komolyan hogy ezekkel kényelmesen pályázni lehet és még előzni is...
2021. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy B Corsát jobb vezetni, mint egy régi Swiftet. De pálya, meg racse azzal sem lesz élmény.
2021. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Az Opel egy hajszálnyival kényelmesebb és kellemesebb autó a Suzukinál.


Egy ilyen nagyon-nagyon vékony hajszálnyival.


Viszont nem fog mérhetően jobban menni, a Suzuki motorja pörgősebb. Az Opelban kevésbé félsz 130-nál, mert kevésbé papír a kasztni, egy fokkal kevésbé rohadt hangos, de csendesnek egy percig sem nevezném azt sem.


Nekem Suzukim volt, Corsa B pedig apósomnak van a mai napig ezzel a motorral, én nem váltanék, nem nagy a különbség a kettő között.

Az Opel egy literrel többet is eszik vegyesen, az fix.


Inkább váltanék Astra F-re, ha találsz abból egy szép állapotút. Az már tényleg egy jobb autó a Suzukinál, és nem kerül sokkal többe.

2021. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőt xar vezetni amúgy. :)
2021. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1-es

Jól van na, lehet rosszul fogalmaztam... nem mondtam hogy ezekkel kényelmes pályázni vagy előzni (legalábbis nem erre akartam utalni).


Rendszeresen használom a swiftemet és van hogy nem merek belemenni egy előzésbe, mert nem hiszem hogy visszaérek, csak akkor előzök, ha tényleg nem jön semmi és messzire belátni. Elég rossz állapotban van már a jószág, ezért kímélem ilyesmiktől inkább. Pályán évente 2-3-szor használnám az autót. Települések közötti előzésre gondoltam, ha több lőerős autót veszek hasonló súlykategóriában, akkor talán könnyebbé, gyorsabbá tudna válni az előzésem.

2021. okt. 28. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

B Corsával ugyanúgy kétszer meg kell gondolni egy előzést, és lendületből csinálni. Azok a plusz lóerők nem fognak 70-nél az ülésbe nyomni.

2021. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Ahhoz, hogy számottevően gyorsabban tudj előzni 60-70-80-as tempóról (gondolom ilyesmi a leggyakoribb), mint a Suzukival, kéne legalább 30-40 lóerővel több, és emellett ugyanilyen tömeg.


Ha már jobb, nehezebb autót nézel, akkor meg olyan 130-140 lóerő és felette az, ahol már tényleg magabiztosan tudsz előzni, ha egyébként ügyesen megtalálod a jó fokozatot. Dízellel lehet ez kevesebb is, a nyomaték itt többet számít, és egy jó turbódízelnek abból több van. Csak hát kérdés hogy ez mennyire ér meg neked egy nagyobb fenntartási költséget.

2021. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, volt szerencsém nekem is Corsa B-hez meg masodik generációs Swifthez is. Én nem cserélnék, mert bár talán egy leheletnyivel kevésbbé kopogósabbak a müanyagok de nagyjából itt be is fejeződtek az erények a B Corsanal. Ha 1.0-s a Swift akkor van az 1.2-es Corsák dinamikai szintjén.

Egy C Corsát még megfontolnék valtasként, ezekhez kepest mar ugrás, de az se megy és amig anyámet rongaltam egyszerűen nem mentem vele tartósan 110 fölé még pályán sem annyira hangos volt a 75 lovas 1.2-es.

2021. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
C Corsát használok 1.4-est,egész jól gyorsul,szerintem Suzukinál jobban,és jobb is
2021. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Farkas999 ***** válasza:
Csak egy pontosítás. A lóerő keveset számít az előzésnél, a nyomaték a lényeg.
2021. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!