Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen furgont vezetni (Fiat...

Milyen furgont vezetni (Fiat Ducato méret)? Mikre érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy munka miatt furgonnal kell mennem, viszont még sose vezettem furgont, csak személyautót. Kicsit több, mint 1 éve van jogsim.


Mennyivel másabb egy furgon egy személyautóhoz képest (méretén kívül persze)?

Mik azok, amikre külön érdemes figyelnem vezetéskor, amik eltérnek egy személyautóhoz képest?

Mennyi idő alatt szoktátok meg?


Köszönöm előre is!



2021. okt. 28. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet hogy fura, de ahhoz képest hogy furgon, egész jó vezetni, szerintem. Tehát egyáltalán nem rosszabb mint egy személyautót.

Leginkább arra figyelj, hogy felépítménytől függően nincs belső visszapillantó, illetve féktáv is nagyobb lehet.

2021. okt. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kanyarodáskor jobban oda kell figyelned az ívre, hogy ne szaladjon fel a padkára a hátsó kerék. Tolatás, parkolás több odafigyelést és értelemszerűen több helyet kíván. Lesz ahova egyszerűen nem férsz be, szűk városi részeken például. Furgonnál, nagyhaszonjárműnél függőlegesen is oda kell figyelned hogy elférj egy ág vagy tetőszerkezet alatt.

Ha van rakományod, annak súlya és eloszlása hatással lesz az egyensúlyra, féktávra stb.

Holtpontok kialakítástól függően előfordulhatnak, nem annyira vészes mint egy kamionon, az útra pedig jobban rálátsz mivel magasabban van az utastér.

Idén vezettem először ilyet több éves B jogosítvánnyal, kellett egy pár hét mire megszoktam és a mai napig vannak izzasztó helyzetek. Ha van elég gyakorlat személyautón ez sem lesz vészes, én a fővárosban tolom, vidéken egy fokkal könnyebb.

2021. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

HA megszokod jobb vezetni mint akármelyik személyautót.

Amilyen hamar csak lehet a tükröt gyakorold, még menetközben is próbáld meg nézegetni és hozzászokni.

Tolatni is gyakorolj.

Vezetni pedig higgadtabban , nem kapkodva kell menni.

A kanyarodásra és a szűk helyeken való forgolódásra nagyon figyelj.

2021. okt. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer kényelmesebb, mint kisautót. Pont most mentem pár hete egy 2013as Ducatóval. A bele lógott, agyon volt hajtva. De annyira könnyen megy rajta minden, váltó, kormány, kuplung, hogy az idősebb kisautómat nehezebb vezetni. És akkora hatalmas lapát tükrök vannak rajta, hogy 3x jobban latsz mindent hátrafelé is. Nagyon könnyű tolatni is vele emiatt.
2021. okt. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2011 és 2019 között az akkori munkahelyemen egy Citroen Jumpert kellett vezetnem.

Eleinte furcsa volt, de pár km után hozzá lehetett szokni. Az első szokatlan dolog, hogy magasan ülök. Ez persze jó is lehet, mert simán ellátok a személyautók fölött. Széles az autó, sokkal jobban kitölt egy sávot, mint egy személyautó. Személykocsik részére kialakított parkolóhelyre nem férsz be, mert kilógsz, hosszú az autó. Tolatáskor nem látod mi van az autó mögött. Ez zavart a legjobban. Csak a két oldalsó tükörre tudsz hagyatkozni. Amit én vezettem abban nem volt tolatókamera. Zavart, hogy ki kellett szállnom megnézni, vagy csak bízni abban, hogy a hatalmas holttérben nincs semmi és senki.

Egyébként teljesen megszokható.

2021. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Ment a zöld.
2021. okt. 29. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Elején furcsa lesz, mert ugye kevés rajtuk az ablak, hátra, es jobbra hátra-oldalra nem látsz semmit.

De amúgy könnyű vezetni, a nagy tükrökben mindent látsz parkoláskor, meg a normál valtozat nem hosszabb mint egy nagy sedan vagy kombi, csak a tengelytáv nagyobb, meg elöl ülsz, szóval jobban "be kell engedni" a kereszteződésbe kanyarodaskor.

Magasan ülsz, mindent látsz, a személyautósok pedig rettegnek tőled (sajnos jogosan, tapasztalatból)

Mivel a kocsiszekrény konkretan egy téglatest, elég hamar meg lehet szokni, hol a széle, meg a vége

2021. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!