Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves téligumival lehet...

Hány éves téligumival lehet kimenni Ausztriába maximum?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

A gyártási év nem feltétele egyetlen ellenőrzésnek sem, legyen az közúti ellenőrzés, műszaki vizsga, vagy akármi. Sem itthon, sem külföldön.


Ez mondjuk elég nagy baj, mert nekem is van jelenleg 4 Michelin gumim (felnikkel kaptam), ami olyan tökéletes állapotban van, hogy el sem hinnéd... csak éppen 25 évesek. Nem tudom hol tárolták, de talán mentek vele 1000 kilométert, még szőrös, puha, egyetlen aprócska repedés sincs rajta, tényleg mint egy vadiúj gumi. Na de 25 évesen nem lehet tudni, hogy szerkezetileg hogy viselkedne autón, emiatt nem is használom, emiatt nem is adom el, hanem megy a kukába sajnos, de emiatt kellene gyártási évet is figyelni. A fáma úgy szól, hogy 5 éves korig megbízható egy gumi. 5 és 8 között már öregnek számít, 8 fölött pedig "időzített bomba".


Ha érdekel a biztonság, akkor ehhez tartsd magad, ne pedig ahhoz, hogy mikor szednek ki a forgalomból a rendőrök, hisz gumi életkor miatt nem fognak.

2021. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha lenne valami baja az évek folyamán, akkor azt kiadnák gyárilag.
2021. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5-6 éves kor után már veszélyes

lehet okoskodni, hogy van még rajta 3mm minta és szőrös meg puha, de éppen semmit sem ér, ha havon csúszik... nekem ilyen miatt lett balesetem (nem saját autóval), nem ajánlom, hogy ezzel szórakozzon bárki is

2021. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van. 10 éves téli gumit adott el a gumis amit az udvaron tárolt előtte. Akkor még nem tudtam, hogy ez is számít. Kb 500 km után szétrepedt a gumi amikor a városban gurultam. Nem durrant szét csak körberepedt és jobbra húzott az autó.

Szerencsére nem lett baleset. Azóta én max 5-6 évig használom.

2021. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!