Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2017 es K Astra 1.6...

Egy 2017 es K Astra 1.6 biTurbo mennyivel fogyaszthat jobban, mint a 2.0 DCI(2012) lagúnám?

Figyelt kérdés
Van akkora különbség hogy megérje lecserélni?
2021. okt. 31. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, mennyit mész vele.

De én biturbót nem vennék, az biztos.

2021. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Autópályán 85%

10% országút

5% kisváros

2021. okt. 31. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem nem volt dci lagunám de volt asztrám, és a fogyasztás pályán volt kb 6.2 de csommagal voltunk 4 személy és 140 km per óra óra szerint
2021. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A biturbós jobban fogyaszt sokall.
2021. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen autóm van, csak 2018-as évjáratú. Mennyit fogyaszt a Lagúnád? Megírom ehhez képest én mit tapasztalok. De nem hiszem, hoyg drasztikus különbségek lennének.
2021. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5.8
2021. nov. 1. 04:52
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Minden tankolást vezetek spritmonitoron, az autó új korától. Fogyasztás szempontjából nem kijelző-értéket rögzítek, hanem mindig számolom teletanktól teletankig. A nagy átlagom bő 3 év alapján, amiben minden körülmény benne van, tél-nyár, stb, jelenleg 5,71.

160 lóerőt valamiből ki kell termelni. Én teljesen elégedett vagyok ezzel az értékkel. Azt ne várja senki, hogy 3 literrel fog eljárni egy ilyen autóval. A gyári adatok is mint minden autónál, tesztpályán, hátszéllel értendő, a realitás más.

Én legtöbbször autópályán járok, erre vettem a biturbós dízelt. Ott 140km/h-ra állítom a tempomatot és nem üres csomagtartóval közlekedek. Így nagyjából 5,5 körül fogyaszt. Nyáron a klímával sem spórolok. A legtakarékosabb nyilván országúton 90-100-as tempóval. Nem művészet vele 5 alá bemenni. Itt olyan 4,3-4,5 körüli értéket nem kifejezetten spórolósan simán hoz. Csak városban még soha nem autóztam ki egy teli tankot. De meglepődnék, ha 6-6,5-nél többet ki lehetne belőle taposni ilyen körülmények között.

Én amúgy szeretem ezt a motort, fürge, dinamikus. Alacsony fordulaton is csak lehelni kell a gázpedált és azonnal veszi a lapot. Odalépve a 350Nm nyomaték pedig szépen meg tudja lódítani. Talán a vezérműlánc típushibát is végre sikerült garanciában kiküszöbölni. Sajnos ezzel nem egy kört kellett futnom. De most lekopogom, rendben van.

Hogy csak ezért az átlagban szűk 1 deci fogyasztáskülönbségért önmagában érdemes-e autót cserélni, azt döntsd el te! Azt ne várd hogy az 5,8-as értékhez képest literekkel kevesebbet kér! A spritmonitor.de-t ajánlom összehasonlítási alapnak.

2021. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4.4 re jött ki spriten.
2021. nov. 1. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik, nem ugyanazt az oldalt nézzük. Itt 6,12 a nagy átlag: [link]

Ha a legkedvezőbb odahazudott 4,42-es értére gondolsz, ő összesen 7 adatból számolt, amiből a legelső szerint 852 km-t tett meg 2,12 l/100km-es fogyasztással. Nagyon hihető... én ezért szoktam az átlagot nézni, az általában stimmel.

2021. nov. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!