Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszthat egy c16se...

Mennyit fogyaszthat egy c16se motorszámú Opel Astra F?

Figyelt kérdés
Mennyit eszik városban és városon kívül ? Illetve mitől lehet az hogy,6000 ért tankoltam bele,15-20 km híján mentem bele 100 kmétert8városban,1500 fordulatnál mindig fentebb kapcsoltam a fokozatot) de már kigyulladt a sárga lámpa benzinmérőnél ? emlékezeteim szerint nem szabadna ennyit ennie.Esetleg mi lehet az oka hogy sokat eszik ??? Most jött vissza szerelőtől,motorikusan semmi baja nincsen,volt gyűrűzve is mert ette az olajat de azzal már minden rendben...
2013. márc. 30. 21:32
 1/7 A kérdező kommentje:
a 8-ast a városban előtt csak elgépeltem :)
2013. márc. 30. 21:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Városban finom jobbláb mellett olyan 8-9liter körül meg kell hogy álljon. A mi C14SE-nk ennyit eszik kb...

Országúton pedig 6-7literrel elvan.


Ám nem az a lényeg hogy mikor váltasz fel, hanem hogy ne erőltesd a motort. Tehát alacsony fordulaton nem nyomod nagyon a gázt, mert ott nincs ereje és csak erőlködik.

2013. márc. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem :) Köszi szépen :) és mennyire szokott pontos lennie mérő órája(benzinnél) ? Mert nálam elég gyakran cikázik fel le a pirosban illetve hol kigyullad a sárga jelzés hol nem :)
2013. márc. 31. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a mutató inkább csak tájékoztató jellegű, hogy nagyjából hol áll a benzinszint. Tudniillik a tank elején van a benzinpumpa és szintmérő (ha jól rémlik), ezért megfigyelhető hogy emelkedőn alacsonyabb szintet mutat, lejtőn többet. A sárga jelzésnek nagyon a piros szint alján szabad világítania, legalábbis a mi kombinkban úgy szokott :D
2013. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálam változó,van mikor bevilágít folyamatosan,de van mikor normálisan mutatja és azért kérdezem...mit lehetne ez ellen tenni ? Esetleg valamit alkatrész csere ?
2013. ápr. 3. 06:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a ki lehetne mérni multiméterrel, de hogy pontosan mit és hol azt nem tudom pillanatnyilag megmondani.
2013. ápr. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem.Azért köszönöm szépen a választ :)
2013. ápr. 5. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!