Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz hogy cross motoral...

Az igaz hogy cross motoral városban vagy faluban nem lehet következtetni? Tényleg elvehetik ezért a jogosítványonkat?

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél.

2021. okt. 31. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendszám/műszaki nélkül természetesen nem lehet.
2021. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a kérdés magáert beszél?

A moci akkor közlekedhet forgalomban, ha van rendszáma. Annak meg feltétele a sikeres műszaki vizsga.. Ahhoz meg technikailag meg kell felelnie az előírásoknak.

2021. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Jaj istem. Figyu pálya cross motorral nem mehetsz, hivatalosan.(ezek üzem órás gépek, nincs rajtuk se lámpa se index, se rendszám és természetesen nincs forgalmiuk sem. Ilyenek pl:Yamaha yz, Honda cr, Kawasaki kx.) Ezek "vergődni" vannak pályára, erdőbe, mezőre stb. De egy "lecsupaszított" cross enduro(ami valamikor forgalomba volt) is tartozhat ide. Pl. Nekem csak ilyen motorjaim voltak. Tehát vettem egy 125-ös 2t endurot papír és rendszám nélkül, amivel így nem mehettem volna közúton. De mivel falun laktam így nem érdekelt. Sose fogtak meg.
2021. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz magáért beszél.

Mindegy hogy város, vagy falu, közúton csak akkor használhatod, ha erre alkalmas. A kérdés alapján, ez a feltétel nem teljesül. A bünti mellett számíthatsz a jármű lefoglalására is.

Csak forgalom elől elzárt magánterületen használhatod.

Szállítás "A-ból B-be" tréleren, vagy utánfutón.

2021. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiányoznak róluk a közlekedéshez szükséges berendezések, mint világítás, irányjelző, így persze nem közlekedhetsz vele közúton.

Jogosítványt nem tudom érinti-e, ha mégis megteszed. Büntetés biztosan jár érte.

2021. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
következtetni???
2021. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A crossmotorok nem felelnek meg a közúti közlekedésnek (tükör, lámpák, stb.), így nem helyezhető forgalomba.

Ugyanaz a kategória, mintha egy rendszám nélküli autóval furikáunál.

2021. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na figyeljetek! Az alábbi link egy yutube videó és azt pofáza a fickó hogy majdnem bukta a jokaiát mert ....

Nézétek meg és akkor meg értitek hogy hogyan is értem ezt a kérdést.

[link]

2021. okt. 31. 22:36
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is értettük. Közúton akarsz motorozni, nem odavaló motorral.

Lehet csinálni, lehet, hogy a rendőr is elenged 1-szer, de ettől még szabálytalan és a büntetés lehet pénzbírság vagy akár vezetéstől való eltiltás is.

Ha balesetet, kárt okozol, akkor behajtják rajtad az okozott kárt, ami akár több százezres vagy milliós összeg is lehet.

2021. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" ... vagy faluban nem lehet következtetni? "

Mégis mit akarsz következtetni?

2021. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!