Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Road Train (Europe), maximális...

Road Train (Europe), maximális hossz: 18.75 M. Link alább! Ez mit takar, milyen pótkocsikkal rendelkező kamionokat? (Hogyan/honnan lehetne néhány kifejezetten EU országúti vonat fényképét ennek elképzeléséhez előkeresni? Csak 25.25-ösöket találtam.)

Figyelt kérdés

[link]


A második bekezdésben olvasható: 18.75 m for road trains.



2021. nov. 1. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A 16,5méter hosszlimit az a nyergesvontatóból és félpótkocsiból álló járműszerelvényre vonatkozik, a 18,75 méter az a teherautóból és pótkocsiból álló járműszerelvényre.
2021. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez rendben van, de (ahogy látható fent) fényképeket szeretnék látni egy ilyen szerelvényről.


Illetve hány méter hosszú lehet az egyik zárt doboz és hány méter hosszú a másik doboz ilyen felállásban?

2021. nov. 1. 23:42
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Bazze, kimész az utcára, és megnézed az első nyergest.. utána meg egy sima pótost, és ottvan.

Régen lehetett két pótot is felakasztani a gépesre.

2021. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De, indokolatlanul káromkodó: mifelénk mióta az eszemet tudom CSAK nyergesek járnak, road train típusú felállásban egyetlen kamiont nem láttam még. Valahogy mindenki az alap (egyetlen) pótkocsi típust választja. Máskor ezután kétszer gondold meg, hogy kire fakadsz ki alaptalanul.


Nem véletlenül kértem az itteni fórumozóktól fényképeket, melyeken nem 25.25-ös skandináv road train-ek, hanem európai 18.75-ösök vannak, mivel a gugli jóformán csak ausztrál és svéd kamionokat hoz fel.

2021. nov. 2. 08:12
 5/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért nem dob ki a google a "road train" kifejezésre EU szerelvényeket, mert a szakma szinte csak és kizárólag az általad is említett több pótkocsis tengerentúli szerelvényekre használja a kifejezést. Az EU-n belül közlekedő sima forgózsámolyos/tandem/tridem pótkocsit szerelvényeket pótkocsis szerelvénynek hívják és kész. Egyébként valóban a nyergesen vannak többségben, mert jobbak általános áruk szállítására.
2021. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm utolsó!


Menta zöld!


"Tridem-Tandem Europe" keresőszavakra rengeteg találatot kaptam! :)


Ezek pótkocsik külső hossza kb. 8-8 méter (lehet)?

2021. nov. 2. 09:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Hossz nagyon változatos lehet, annak függvényében mire kell. Talán a Hungarocamion szerelvényei voltak, amivel példálózni szoktak, mint különleges hosszosztás. Valami tekercseket szállítottak, a vontatóra egymás mögé 2 tekercs fért, a tandem pótkocsira meg csak egy, így a vontató platója kétszer olyan hosszú volt, mint a pótkocsi. De általánosan nagyjából egyforma hosszú rakfelület az elterjedt


#5

2021. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hiába hisztizel, ha a "road train" stringre keresgélsz EURÓPÁBAN ahol nem is hovatalos az angol nyelv akkor mit csodálkozol ha csak ausztrál 4 hosszúpótos jószágokat találsz?

Én elég sokat látok az utcán is..

Sőt. a szomszéd házhoz konkrétan a tetőcserepet ilyen pótossal hozták..


Dobozosban azért van kevés, mert nem praktikus a le-fel csatolgatás miatt.

2021. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki hát én sosem hisztizek. Kikérem magamnak!


Te támadtál neki egy számodra teljesen idegennek, ráadásul alaptalanul. Én pedig helyreigazítottalak - ez részemről kijelentés volt, nem több, nem más. Egyúttal felhívás, hogy máskor indokolatlan megbélyegzéseket ne tégy.


A megjegyzésem pedig nem a road train-re irányult, hanem arra, hogy azt írtad kimegyek az utcára és látok ilyeneket, de kérlek hidd el, hogy felénk ilyenek (tandem szerelvények) nem járnak. Emiatt volt a helyreigazítás.


A road trainre az előtted válaszoló hozzászólása maximálisan kielégítő és alapos volt. Így őtőle megtudtam mi a helyes keresési szó. Mondhatnám általa a téma megválaszoltnak tekinthető.

2021. nov. 2. 11:29
 10/14 anonim ***** válasza:
látom nagyon szeretsz veszekedni, meg hisztizni...
2021. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!