Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsim van manuális...

Friss jogsim van manuális autóra, holnap mégis autómatát kell majd vezetnem. Mire figyeljek oda kifejezetten?

Figyelt kérdés
Szervizelik a manuis kocsinkat, így az automataval fogok holnap vezetni. Egy bibi van, hogy sosem vezettem automatát? Mennyire lesz nehéz a váltás, vagy simán menni fog? Azzal tisztában vagyok, hogy nincs kuplung, triptonikos valto van. Van meg egyeb valami amire kulonlegesen oda kell figyelni, vagy szerintetek sima ugy?

2020. júl. 17. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy a bal lábaddal nehogy véletlenül belenyomj a fékbe, amikor kuplungolni akarsz.

Egyébként gyerekjáték a vezetése. D-ben előre megy, R-ben hátra, ha leparkolsz P-be rakod, ennyit kell tudni.

2020. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy tiptronic, nem triptonik :D
2020. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jogos. Meg szerencse, hogy nem kriptonikot irtam :)
2020. júl. 17. 23:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Bal lábbal ne érj a pedálhoz, a féket és a gázt is jobb lábbal kezeld.

Friss jogosítvánnyal talán még nincs erősen berögzülve a váltás, azt inkább rutinos vezetőktől látom, hogy ösztönösen nyúl a váltókar felé, és csak az utolsó pillanatban kapcsol, hogy automata, nem kell sebességet váltani.

Forgalmi okokból megállás esetén nyomod a féket, marad D-ben a váltó, kivéve, ha több perces várakozásra kell számítani (ami azért ritka, nem jellemző)

2020. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

“Mennyire lesz nehéz a váltás, vagy simán menni fog? “


Benyomod a féket, berakod D-be, felengeded a féket, nyomod a gázt és megy. Nagyon egyszerű. Arra figyelj hogy a bal lábadat ne használd, csak a jobbat.

2020. júl. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kézikönyvet vedd elő és olvasd el a váltóval kapcsolatos részeket (mondjuk a többit sem ár átnézni).
2020. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Arra hogy pl mikor felbőg a motor magasabb fordulatszámra, ne lépj le a gázról mint manuálnál és ne akarj a fékkel kuplungolni, illetve véletlen se mozdíts a váltón, mert akkor lehet meglepetés, amennyiben ugyanott van mint a manuál pl régebbi automatáknál.
2020. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat. Valoban noval egyszerubb minden. Bar zavart, hogy a bal labaman kb leszoritva tartottam, hogy veletlenul se nyuljon semmihez.
2020. júl. 19. 00:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet szokni, hogy a bal lábat nem kell használnod :-)

Azért nem ajánlott a bal lábbal a féket kezelni, mert azzal a manuális váltóson a kuplungot kezeled, és, ha az automatán azzal lépsz a fékre, az sokszor durván sikerül - azt is meg lehet szokni, tanulni, de nem ajánlott, főleg, ha manuális váltóst is vezetsz.

Egyszerű a képlet, nincs kuplung, így a bal lábadnak nincs dolga.

Az automata váltó egy kényelmi szolgáltatás, bár nem elsősorban az autópályán, de aki sokat autózik olyan városokban, ahol sokat kell kuplungolni, váltani, az automatika sok terhet levesz a vezetőről.

2020. júl. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Es szerintetek melyik a jobb, az automata vagy a manualis? Vagy itt inkabb a kenyelmi szempontok jatszanak csak szerepet? Nem vagyok nagy szakerto, azert kerdezem.
2020. júl. 19. 01:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!