Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van különbség egy 10 éves és...

Van különbség egy 10 éves és egy 20 éves vezetési tapasztalattal rendelkező között?

Figyelt kérdés
A km-erek és minden szám/adat egyenesen arányos az évszámokkal.

2021. nov. 5. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha minden egyenesen arányos akkor igen, hiszen több olyan speciális helyzetet is átélhetett, ami hasznos, akár balesethez kapcsolódóan, speciális időjárási körülmény, autókezelés különböző helyzetekben, helyismerethez kapcsolódó hasznos információk, és egyéb rengeteg lehetőség, és ezek kombinációja.
2021. nov. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlen. Teljesen más egy egyész Európát beutazó kamionsofőr/buszsofőr esete és más Gizike esete, aki 20 éve jár be dolgozni Aszódról Palotára..


Ha az eltelt idő alatt változatos körülmények között gyájtöd a kilométert az teljesen más, mintha minden nap ugyanazt az útvonalat járnád be 30 évig. Egyik esetben nagyon nagy tapasztalat beli eltérés lesz a másik esetben meg közel 0.

2021. nov. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt az embert nézzük 10 és 20 év után, aki nem csak a közeli boltig szokott elautózni 0 forgalomban, akkor igen, valami biztos ráragad még 10 év alatt.

Ha mondjuk van 2 ember, akik pont ugyanazokkal a kihívásokkal teli helyzetekkel találkoznak, akkor is lehet, hogy valaki 10 év után tapasztaltabb, mint valaki 20 év után, ha az utóbbi nem tanul a helyzetekből és nincs tehetsége a vezetéshez.

És persze ha valaki 20 évig a közeli boltba jár, valaki meg mondjuk 10 évig mentőautót vezet (bár úgy tudom, csak tapasztalt vezetőket vesznek fel, csak akartam valami szélsőséges példát írni), akkor az utóbbi lesz a tapasztaltabb.

2021. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
0%

Előttem korrektül leírták! Két dolgot fűznék még hozzá, az se mindegy, hogy első vagy hátsó kerekes autót vezetett eddig valaki, az utóbbi tök más rutint igényel (rossz időben), tudom mert tapasztaltam anno 13 éves jogsival, hogy van mit még tanulni.


A másik meg a teljesítmény, ott se mindegy, hogy valaki egy 50 lóerős autót vezetett 20 évig vagy valaki egy 300 lóerőset 10 évig, teljesen másfajta tudás kell a két kocsi kezeléséhez.

2021. nov. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van aki 20 éve vezet és mégis csapnivalóan teszi, más meg pár év tapasztalattal is jól vezet.

A másik kétdés, hogy ki számít jónak? Aki úgy vezet, mint Schuhmacher vagy aki komfortosan és biztonságosan vezet?

2021. nov. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki 10 év alatt nem tanult meg vezetni, az 20 alatt sem fog :)

Egyébként én is azt mondom, hogy inkább az számít, mennyire merészkedtél el otthonról. Ha csak 5 km körzetben vezetted le a kilométereidet mindig a megszokott úton, akkor nem igazán van tapasztalatod.

2021. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!