Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balos első kerékagycsapágy...

GuestUser kérdése:

Balos első kerékagycsapágy cserénél pontosan mit kell megbontani, leszedni?

Figyelt kérdés
Hello, kerekeket, fékeket, körmányösszekötő gömbfej, talpas gömbfej ezek gondolom jönnek le viszont arra lennék kiváncsi, első sorban hogy ha első agycsapágyot cseréltetek a féltengely marad a helyén? vagy azt el kell mozdítani esetleg kiszedni a váltóból (ez esetben váltóolaj szivárgás közben felléphet)? vagy utóbbi azért túlzás? 2003-as Xsara. Köszi a válaszokat

2021. nov. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A féltengelyt általában nem szükséges ehhez kivenni, de nem árt alá egy tepsi, mert nekem volt már rá példa, hogy kicsúszott a váltóból miközben rángattam.
2021. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. és ha a bal féltengely belső gumiharangja környékén olajat látok lehet itt is hasonló történt, csak nem lett feltörölve? kiváncsi vagyok ilyenkor pótólni kell e a váltóolajat vagy elenyéző mennyiségről beszélünk... Remélem tényleg csak nem lett valami feltörölve és annak a maradványát látom és nem szivárgás...
2021. nov. 7. 20:34
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Elég érdekes lenne csapagyar cserélni úgy hogy nem húzod ki a féltengelyt a kerékagyból.
2021. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy értette hogy benne maradhat-e a váltóban.

És igen, természetesen benne maradhat, nem szükséges kiszerelni.

Az fölösleges bontás lenne.

2021. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de a féltengely ha nem húzzuk ki a váltóból ilyenkor lebillen nem? és a belső gumiharang ilyenkor megfeszülhet repedésig is?
2021. nov. 8. 00:29
 6/8 anonim ***** válasza:
HA rossz állapotú, elöregedett a gumiharang, akkor szerintem cseréld most, ha már úgy is szét kell szedni!
2021. nov. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szokott annyira megfeszülni, hogy repedjen a gumiharang, de föl is lehet kötni.

Ha olajat látsz a féltengely belső felénél, akkor a váltóban lévő szimering lesz a hibás, mert a féltengelycsuklókban zsír van.

2021. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mar csak az a kerdesem hogy kerekcsapagy csere utan kell e futomuvet allitani vagy ez semmit nem befolyasol az egyenesfutason?
2021. nov. 10. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!