Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy hidegen...

Az normális, hogy hidegen jobban kúszik az autó?

Figyelt kérdés

Automata kocsi, észre vettem hogy ilyen időben reggel, ha le veszem a lábamat a fékről kicsit jobban kúszik, mint ha már bemelegedett egy hosszabb út után.

Ez normális?



2021. nov. 8. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mivel hideg autónál magasabb az alapjárati fordulat, ezért a nagyobb fordulat=nagyobb sebesség.
2021. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Tényleg, erre először nem is gondoltam. Én arra tippeltem hogy hideg az olaj, hideg a váltó és talán úgy valami miatt.
2021. nov. 8. 10:05
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

2#

Az is közrejátszik, hogy a viszkózusabb olaj több jobban forgatja a turbinát.

2021. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Igen, normális, mert kevésbé tapadnak a gumik és könnyebben meg is csúszik az autó. De a guminyomás is csökkenhetett, azt nézd meg mindenképp, inkább az lehet az oka.
2021. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 A guminyomás nem csökkent. Egyébként minden reggel ez van, elsőre jobban kúszik, bemelegedés után már kevésbé.
2021. nov. 8. 10:35
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
4-es vagyok! MONDJA MÁR MEG A KEDVES ILLETŐ, mi a lófrancnak kellett a válaszomat lehúzni??? Írjál már nekem privátot haver aztán beszéljük meg férfiasan, mi a bajod a válaszommal, vagy húzzál el innen, ne kártosítsd a másik embert!
2021. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Itt az oldalon van valaki aki az 1+1=2-t is lepontozza.
2021. nov. 8. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
A kérdező megfogalmazása HIBÁS, a KÚSZÁS az a gumikra szokott érvényes lenni, kanyarban. Az, amikor a fékről levéve a lábam, az automata váltós kocsi jobban elindul (ÉS NEM KÚSZIK), az azért van, mert hideg az olaj, sűrűbb és egyszerű fizika, ahogy kézi váltós autónál is nehezebben jár a váltókar, amíg hideg az olaj. Ne próbálja meg senki lehúzni a válaszomat, mert azonnal jelentem a válaszát! Hasznos dolgot írtam, segíteni akartam, milyen jogon minősít BÁRKI haszontalalan válasszá? Lehet privátot írni ott kell magyarázni. Rajta...
2021. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem én pontoztalak le 4-es, de tudom mi volt a probléma.

Te a kúszást arra értelmezted, amikor a kanyarban letér az ívről oldalirányban a kerék. Megcsúszik.

A kérdező kérdése arra irányult, hogy az automata váltóval szerelt járműveknél van kúszás. Leveszed a lábad a fékről és ha D-ben vagy R-ben van lassan elindul. Dugóban araszolni pl nagyon hasznos funkció, nem kell kuplungot csúsztatni. Bekerült az elektromos autókba is.

2021. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, köszi az infót! Felpontozlak. Majd azt a valakit nehogy aztán kirakassuk innen a szemét lepontozásai miatt! Bátor gyerek, írjon privátot, ne bújjon el!
2021. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!