Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibrid benzines auto bemeleged...

Hibrid benzines auto bemelegedese ?

Figyelt kérdés

Szoval ha adott egy hibrid benzines auto, amit hiden beinditunk es csak szimplan elektromosan hasznaljuk (varosban) 10 percet, majd felkanyarodunk vele az autopalyara es 90 km/h folott lekapcsol az elektromos motor s a benzin motorra valt.


Ekkor a benzin motor sulyos karosodast szenved el ?


Mivel a hideg benzin motor azonnali nagy terhelest kap az autopalyan, mindenfele elomelegites / bemelegites nelkul.


2021. nov. 9. 08:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Biztos h nem veszek ilyet.....
2021. nov. 9. 10:50
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés amúgy, én is szoktam ezen gondolkozni. Nekem sima hibrid van, ugye annál nem lehet csak elektromosan menni (max pár km-t csigatempójú gyorsításokkal). Ha hidegebb van, akkor már az indítás után beindul a motor, kb. 1250 az alapjárat, megy egy kicsit, aztán leáll. Csak ugye ilyenkor közel sincs üzemi hőfokon, alig mozdul csak meg a hőfokjelző. De elég hamar bemelegszik, viszont városban gyakori, hogyha többet megy elektromosan, akkor visszahűl a motor, látszik, hogy megy lejjebb a mutató, aztán megint felmelegszik, megint lehűl stb, ez nem hangzik valami egészségesnek. De mit csinálhat az ember, ez ilyen. Azért ha ennyire megbízhatóak a Toyota hibridek, akkor csak jól csinálnak valamit, nem véletlen kell 0W16-os olaj bele, meg ki tudja még mivel ellensúlyozzák ezt az igénybevételt. A családban van egy másik hibrid 120 ezer km-rel, nem volt még gond vele, remélem az enyém is sokáig bírja majd.
2021. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!