Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetvizsgán átmegy az autó...

Eredetvizsgán átmegy az autó ,katalizátor nélkül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tudja a gyárilag előírt emissziót, akkor igen. Még elég sok olyan autó van forgalomban, amit katalizátor nélkül gyártottak.

Ha gyárilag volt benne, akkor nem.

2021. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kísérleteznék vele.

Katalizátor hiányában megváltozik a környezetvédelmi besorolása.

Ha bukik az eredetvizsgán, kötelesek jelenteni hatóságok felé.

2021. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Eredetvizsgálaton nincs környezetvédelmi mérés, az emberke a jármű gyári azonosítóit, fényezést, km óra állást ellenőrzi. Környezetvédelmi mérést műszaki vizsga közben végeznek, ott viszont könnyen kibukik a kati hiánya, mert többszörösére ugrik a károsanyag-kibocsátás.
2021. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#3

Nem az emisszión bukhat, hanem azon, hogy nem "eredeti" az autó. És eredetiségvizsgán nincs olyan, hogy jöjjön vissza javítás után. Egyből jelentik.

2021. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer sem néztek az autó alá eredetvizsgán. Mengézték a motorszámot, alvázszámot, szélvédő matricát. Kb ennyi volt.
2021. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, azért írtam azt, amit, mert még én sem láttam soha, hogy az eredetvizsgálatot végző személy befeküdt volna a kocsi alá és megnézte volna a kipuffogórendszert, ellenőrizte volna a katalizátor, vagy DPF szűrő meglétét.
2021. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A katalizátor nem eleme az eredetiségvizsgálatnak. A legtöbb ellenőrző állomáson még egy akna/emelő sincsen, mivel semmilyen valódi vizsgálatot nem kell végezni. Keveritek az OT vizsgával. OT vizsgán nézik csak azt, hogy az autó eredeti állapotában van-e, amihez nyilván kell katalizátor, ha gyárilag azzal jött le a szalagról. Eredetiségvizsgálaton kizárólag azt nézik, hogy az autó motorszáma, illetve alvázszáma eleve megvan-e (nincs-e kireszelve/kivágva), illetve hogy a két szám megegyezik-e a nyilvántartásban lévő számokkal. Esetleges sérüléseket és a kilométerórát kell még lefényképezniük, de ezek csak a nyilvántartás frissítése szempontjából fontosak, a vizsga sikerességét nem befolyásolja. A katalizátor meg a legkevésbé sem érdekli őket.


Műszaki vizsgán persze már más a helyzet, de ott sem feltétlenül bukó. Az enyém is kati nélkül ment át, mivel ott sem az érdekli őket, hogy van-e, hanem hogy mi jön ki a cső végén. Ha a mért értékek megfelelnek kati nélkül is, mint nálam, akkor átmegy az autó.

2021. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eredetiségvizsgának nincs köze a katalizátorhoz.
2021. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!