Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontott karosszéria elemet...

Bontott karosszéria elemet tudnak fényezni színkódazonosra?

Figyelt kérdés

Adódott egy balesetem, a karosszériás szerint a jobb hátsó ajtóm cserés.

Azt mondta, legjobb lenne azonos színkódú bontott ajtót találni, de pechemre egy nem túl gyakori (Audi A4-ben LZ5L kódú sötétkék) színű autóról van szó, így kétlem, hogy fogok találni színkódazonost.

Ha veszek egy bontott más színűt - feketét példának okáért -, és lefújatom, akkor az mennyire fog megegyezni az eredeti színnel? Tudnak pont olyan festéket keverni, ami az a színkód?

Illetve mennyibe kerül nagy általánosságban pl. egy jobb hátsó ajtó fényezése?



2021. nov. 11. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de az nem a 20ezres kategória. Egy új ajtó 120 körül is lehet.
2021. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Beviz Elek ***** válasza:
Számítógéppel be lehet scannelni és úgy kikeverni a színt, tökéletes lesz ha jó helyre viszed.
2021. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Idő közben találtam egy eladót, aki azt állítja tud pontosan ilyet adni

Ha már így mind ittvagyunk még lenne egy kérdésem hozzátok :D

Zalaegerszegen van az eladó, én Debrecenben (kb. egy Magyarországnyi távolság), és így futárral kellene, hogy küldje. Esetleg nem tudjátok, mennyibe fog nekem fájni ez a futár?

2021. nov. 11. 21:50
 14/18 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolom hogy jelentősebb összeg, mivel egy ajtóról van szó, méretes csomag.
2021. nov. 11. 21:52
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem vennék az ország másik feléről látatlanban használt alkatrészt, de te tudod.

Postaköltség 5000 körül lehet, ha a bontópláza hirdetésekből tippelünk. Csomagbiztosítás nélkül, Magyar Postával, én nem lennék nyugodt.

2021. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen veszem onnan, de sajnos nagyon nem találok másikat.

Látatlanságról annyit, hogy ez engem is aggasztott, de képeket mindenféleképpen kérek tőle, azon csak látszik hogy milyen is az állapota nagy vonalakban.

Illetve nem is adja drágán, 25ezer, és a mostani ajtónál, ami be van nyomva, biztos jobb.

Futárszolgálattal küldené, nem postával én úgy vettem le.

2021. nov. 11. 22:25
 17/18 anonim ***** válasza:
Nézz körül előbb közeli bontókban. Az A4 nem egy ritkaság.
2021. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Bontóba nézelődj, egész jó cuccokat ki lehet fogni olcsón és az is lehet hogy jobb állapotú mint a tied. Én is ajtót akartam újat ami 80 ezerért volt az UNIX-ba és nem gyári, a bontóba pedig találtam egy sérülésmenteset 15-ért mindennel együtt. A fényesést én csináltam gyári kóddal és jó lett az úgy és a felfogatást is újra kellett fényezni a csavarokkal együtt.
2021. nov. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!