Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet így baja az autónak?

Lehet így baja az autónak?

Figyelt kérdés
Kezdő sofőr vagyok, frissjogsis. Úgy tudok csak elindulni, hogy kuplung tövig benyomva, aztan mar adok is gazt gozben engedem a kuplungot, igy sosem fulladok le itthoni benzinessel. A Suliban autosuliban dizellel tanultam és azt mondtak elég ha felengedem a kuplungot, d ebenzinessel ugy lefulladok. Nme akarok kart tenni apam kocsijaban, de nagyon nem megy enkem ez az elelnetes mozdulatsor. Csak igy tudok elindulni, ég igy a kuplubng v nem tudom, gondolom nem tezs jot de remelem nem emgy hamar tonkre nem okozok nagy kárt?

#kuplung, lefulladás, autó jogosítvány
2021. nov. 13. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy nem lesz, de így kell elindulni. Dízellel is, nem csak benzinnel. Gáz nélkül nem lehet normálisan elindulni. Tanulóknak csak azért szajkózzák a gáz nélküli elindulást, mert egyrészt egy tanuló nem siet sehová, másrészt gáz nélkül nehezebb elindulni, ezért sokkal jobban megtanulod a kuplunghasználatot. Hisz ha megtanulsz elindulni gáz nélkül, akkor utána gázhasználattal már gyerekjáték.


De mint mondtam, a való életben kell is használni a gázt, mert gáz nélkül egyszerűen túl lassú az elindulás. Mint írtam, a tanuló nem siet sehová, de ha lekerül az autódról a T betű, utána már felesleges annyira totyogni. 10-ből 10 ember gázzal indul el.

2021. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja, benzinesen alap, hogy csak gázzal tudsz indítani, mert alapjáraton arányaiban a névlegeshez képest lényegesen kisebb a nyomatéka, mint egy hasonló teljesítményű dízelnek. Egyébként dízelen is nyugodtan indulhatsz egy kis gázzal attól még, hogy lehetni lehet anélkül is, alapjáraton.

A kuplungnak az nem tesz jót, ha hirtelen leugrasz róla, és hogy ettől ne fulladjon le, eleve egy jó nagy gázfröccsöt adsz neki közben. (Ahogy az sem, ha nagyon hosszan csúsztatod, mert akkor fokozottan kopik).

2021. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne gázra engedd a kuplungot, hanem fogásponton adj gázt.

Koptatod, túl nagy gáznál égeted a kuplungtárcsát.

2021. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3 úgy sosem siekrul de igy kéne igen :D


Köszönöm a vaalszokat, iygekszem forditva megszokni :D


Megnyugtattatok kicsit, remélem nem lesz baja az autonak :D

2021. nov. 13. 20:02
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Meg kellene tanulni vezetni.

Vegyél plusz órákat inkább a helytelen dolgok szándékos rögzítése helyett

2021. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az nagyon sokba kerul :D
2021. nov. 13. 20:13
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Akkor használd sz/rul, tényleg olcsóbb lesz megkuplungozni... (Nem most nyilván, majd egyszer), az meg még olcsóbb lesz, amikor csinálsz valami baromságot, aztán fizetheted a kocsi újjáépítését. (Aki még a kuplungot sem tudja kezelni annak egyéb, komoly hiányosságai is vannak)
2021. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Kedves #7, te friss jogsisan tökéletesen vezettél, vagy micsoda?

Én is lefulladtam legalább 3 hónapig egy csomószor indulásokkor, mire tökéletesen megtanultam emelkedőn elindulni, stb... És ez mindenkinél ilyen.

2021. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatók alapjárati fordulatszámon (800-1000) rázatják szét a motort, a nagymamák meg 2-3000-en bőgetve égetik a kuplungot. Egyik sem jó az autónak.

Ha e kettő között, olyan 1500 rpm körül van a fordulatszám, amikor elkezd fogni a kuplung, akkor teljesen jól csinálod.

2021. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De egyébkent elég robusztus szerkezetek ezek, szóval sokat kibírnak, még rossz használattal is.
2021. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!