Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érzem az autóm úttartásá...

Miért érzem az autóm úttartását rosszabbnak új korához képest, ha a márkaszerviz szerint minden rendben?

Figyelt kérdés
Null kilométeresen vettem, 3 év alatt beletettem 100 ezer kilométert. Ennyi idő/km alatt kiismertem minden rezdülését és ezért érzem imbolygósabbnak, alulcsillapítottabbnak az autóm felfüggesztését (Kia Rio), mint új korában vagy van valami nem mérhető dolog is, ami miatt ezt érzem? (Kasztni jobban csavarodik, új korában tapasztalatlanul ültem be, más autóhoz voltam szokva?) A felfüggesztés jó állapotban van, elvileg 90 százalék felettiek a lengéscsillapítók is.

2021. nov. 14. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Futóművet kell beállítatni egy jó szakemberrel.

De lehet egy kicsit a gumi is ront rajta.

2021. nov. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"90 százalék felettiek a lengéscsillapítók is"


Életem során már pár tucat autót lemértem. Soha egyetlen autót nem láttam 80% fölé menni és ebbe bele tartoznak a vadonatúj 0 kilométeres legjobb márkájú lengéscsillapítók is. A hátsó gátlók meg még "rosszabbak", főleg a kombik, mert azok ugye súlyra vannak megtervezve, ezért ha lemérsz egy üres kombit, akkor egyszerűen elpattog és néha csak ilyen 50-60%-ot mérsz a vadiúj gátlóval. Sőt, dobozos kisteherautó konkrétan volt hogy megbukott a vadiúj gátlóval. És nem, nem rossz a gátló. Egyszerűen a 100% a maximális terhelhetőséghez van megadva, de az esetek 99.9%-ában nincs akkora terhelés alatt az autó, ezért sosem fogsz 100%-ot mérni. Mint mondtam, 70-80% között szokott lenni a vadiúj gátló, egyszer láttam talán picivel 80% fölött.


A futómű többi részéről pedig annyit, hogy azért, mert nem konkrétan rosszak/cserélendőek, attól még kopnak, nyúlnak, vetemednek. A te életed sem olyan, hogy 70 éves korodig erőd teljében vagy, aztán hopp másnap meghalsz. A degradáció egy folyamat. Nem úgy működik, hogy "vagy tökéletes, vagy szar". Benne van 100 ezer kilométer mindenben, jóhogy nincsenek már tökéletes állapotban.

2021. nov. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. nov. 14. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De te lehet kevered a dolgokat.

Mert az imbolygás és alulcsillapított vagy pedig az úttartása, ez két külön dolog.

Sima úton még ha nem is jó a lengéscsillapitó, de attól az úttartásnak jónak kellene lenni.

De azt se hiszem hogy a kasztni csavarodik, ezt nem jól érzed vagy kevered ezt is valamivel.

2021. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha most raktál fel téligumit akkor az is okoz eltérést , mert még egyenesben is puhább tőle az autó
2021. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként tapasztalatból mondom, nagyon szubiektív ez a dolog. Van, hogy simán csak nagyon megszoktad az autót, és most így érzed. Vagy nekem is vannak olyan napjaim, hogy úgy érzem, felgyújtanám, hogy miért nem akar már jobban menni az 1.2-es, máskor meg nyugis napjaimon abszolút elégedett vagyok vele. Az is számít, hogyha ültél valami komoly, erős autóban előtte, akkor rossz visszaülni a tiedbe.
2021. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!