Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt az a helyzet amikor a...

Mi volt az a helyzet amikor a lehető legjobban beégtél a forgalomban?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Még nem volt olyan helyzetem amikor beégtem volna a 20 év alatt amióta vezetek.
2021. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha ez beégésnek számít: új autót vettem, aminek a kuplungja nagyon szokatlan volt még. Annak ellenére hogy 0 km-es volt, sokkal magasabban fogott és nagyon hirtelen, nehéz volt csúsztatni. Szóval teljesen más volt, mint a korábbi 13 évvel öregebb 300e km-t futott autóm. És az első utak egyikén zöldre váltó lámpánál kétszer is lefulladtam, harmadszorra sikerült elindulnom. Lefulladva pedig szokatlan volt még nekem a kulcs nélküli indítás és hogy a start-stop magától újraindítja a motort. Szóval ezzel is szerencsétlenkedtem, közben meg kaptam a hátam mögül a dudakoncertet. :D Ami miatt érdekes még a helyzet: közel nem voltam friss jogsis. 20 éve, kb 550.000 km óta vezettem ekkor már.

Más kirívó durva esetem szerencsére nem volt. Lekopogom, de balesetem, koccanásom, sőt olyan se volt még hoyg megkarcoltam volna egy autót.

2021. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Egy bunkó bmw-s bepofátlankodott elém a kanyarodósávból, majd pár perc múlva vissza akartam kerülni elé egy megszűnő sávból, de ahogy meglátott a tükörben, belelépett a gázba, így hiába mentem nagyobb lendülettel, a gagyi francia autómat simán legyorsulta, így vészfékeznem kellett a sáv végén, úgyhogy eléggé beégtem. :)


Ma már inkább nem megyek bele ilyen kakaskodásokba.

2021. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Mikor mi.


Friss jogsival csináltam hülyeségeket, főleg figyelmetlenségből. Emelkedőn alig tudtam elindulni, index nélkül indultam meg parkolóból.


Illetve néha megesik mai napig, hogy rossz sávba kanyarodok ki ismeretlen helyen.


Ehhez azért hozzá kell tenni, hogy Budapesten a felfestések állapota katasztrófa, a táblákon meg sokszor nem az aktuális helyzetnek megfelelő tereléseket, forgalmi helyzeteket jelzik, ami szerintem rohadt balesetveszélyes.


Legveszélyesebb "beégés" az volt amikor álló kocsisor mellett ész nélkül rongyoltam el és nem vettem figyelembe a zebrát, csak mentem mint az ökör, így majdnem elütöttem egy gyalogost akire a másik sávban lévő kamion dudált rá.


De pont az ilyen helyzetek miatt én igyekszem nyugodtan, figyelmesen vezetni, nem belemenni gyenge kocsival kakaskodásba meg ibkább dudáljanak le, de nem fogok mások kedvéért belemenni számomra balesetveszélyes szituációba pár másodpercért.


Amúgy nem tartom magam rossz sofőrnek, de még így is becsúsznak szó szerint veszélyes dolgok teljesen apró figyelmetlenségből, sietségből. Ilyenkor nem is értem, hogy vannak még az utakon azok, akik alapból rohadt veszélyesen és szabálytalanul közlekednek, mert ott végképp csak a szerencsén múlik az, hogy nincs baleset.

2021. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
76%

A legégőbb szituáció a jelenlegi autómmal volt!


Egy szolid, de azért kiszúrható sportkocsit vettem, nyilván az elején ki sem akartam szállni belőle, jártam itt az agglomerációban vele, "jaszkarizva". És az egyik ilyen nagyobb településen büszkén mentem a kocsimmal, majd 2 településsel arrébb lerobbantam vele.


Mivel más optimális útvonal nincs, így visszafelé az egész környék látta, amint a sógorom kombijával vontatva végig mentünk a főúton. Próbáltam büszkeséggel viselni, de szerintem a fél környék rajtam röhögött!

2021. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Budapesten volt, hogy a keresztezödèsben beragadtam. Az elöttem levök megàlltak, mögöttem a làmpa pirosra vàltott, úgyhogy se elöre se hàtra. Hàt ez elèg ègès volt. A másik irànyból jött a trolibusz, èpphogy elfèrt elöttem, a soför nagyon mondta a magàèt persze jogosan.
2021. nov. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Benzin/gazos kocsim volt. Nem en rakattam bele, "extrakent" benne volt egy regi rendszer.

Egy rohadt nagy kereszteződés kellős közepén 20-as tempónál "felrobbant" (szívó oldalon tavozott a jo lpg a legszűrőháznál). Le is fulladt. Hurrá, ujraindít, meg egyszer ugyan ez... jó, gáz kikapcs, elsunnyogás a helyszínről.

Kb mint a filmekben amikor a viharvert rom csattog-durrog.

2021. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egyirányú utcában mentem a forgalommal szemben, és az a legrosszabb, hogy milliószor mentem már végig azon az utcán de amikor kitolattam eszemben sem volt csak random elindultam. De csak egy autó jött szembe az is lehúzódott.


Voltak persze más dolgok is a kereszteződésben nem az saját hanem a szembe jövő sávba fordultam be.


Friss jogsival kora reggel sűrű ködben előztem a kamiont későn vettem észre, hogy jön szemből autó talán 1 méteren múlott a baleset azóta nem előzök ködben.

2021. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Amikor vittem hazafelé az első automata váltós kocsimat, kétszer is ki akartam nyomni a kuplungot és persze satufék lett belőle. Mögöttem az Alfás már a haját tépte dühében.
2021. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron történt. Tudni kell, hogy friss jogsival, az első saját kocsimmal vezettem le a Balcsira. 270 km-t.

Egyszer Keszthelyre mentünk. Visszafelé a rettegett 71 -es úton kifelé a körforgalomból a kocsi megmakacsolta magát. Délután volt és hőség.

Megálltam elsőbbséget adni, lefulladt és nem akart újra indulni. Kitettem a vészvillogót, és szerencsémre mivel kifelé mentem (volna) a körforgalomból éppen úgy álltam, hogy elfértek mellettem.

Csak ezért nem kaptam annyi dudaszót. Aztán, mikor elmentek, mondtam Mucikának, hogy "na, próbáljuk meg mégegyszer, most már pihentél egy kicsit", aztán beindult a motor, és mondtam, hogy "Jól van nincs semmi baj, de ilyet nem szabad csinálni".

Aztán más cikis sztori nem volt ami említést érdemelne.

2021. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!