Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne nekem az ideális...

Mi lenne nekem az ideális első motor?

Figyelt kérdés

Még nincs meg az A jogsim…

Igazából még csak tervezgetek.

Most a tanulmányaim és a munkám miatt nagyon kevés időm van, plusz még a magánéletem is zavaros a szüleim egészségügyi állapota miatt.


Annyit tudok, hogy az álom motor nekem az egy ténéré 700.

Egyszer mindenképpen fogok egyet venni, leginkább 3-4 év múlva, amikor lesz is időm kihasználni, meg anyagilag nem fog annyira meg terhelni ~4 milla.


Viszont most inkább maximum ennek a felét tudnám majd motorra költeni, ha meglesz egyáltalán a jogsim… Illetve ez most úgysem lenne ideális, mert amire most kellene a motor az a gyakorlás és ingázás amikor csak az időjárás engedi… Terepezni egyáltalán nem is lenne időm.

A ténéré meg eleve nem is annyira ideális első motornak sem.

Szerintem 700 cm3 az sok elsőre, meg én alacsonyabb srác vagyok, 173 cm és néztem videót a Yamaha Ténéré 700-ról, ahol a 178 centis ember lába sem ért le.


Szóval én valami alacsonyabb motort szeretnék elsőre, ami ha autópályázáshoz esetleg gyenge is, országúti ingázáshoz megfelelő és 500 cm3 alatti.

Ami kimondottan jó tapasztalat gyűjtéshez.


Új vagy használt is lehet, csak 2 milliónál ne legyen drágább… Újból tudom, hogy kevés ilyen van.


Előre is köszi!


24/f



2021. nov. 14. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem neked egy narancssárga verhovina lenne az ideális kezdőmotor! :)
2021. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Honda CB500F, CB500X, CBR500R, Yamaha MT03 közül keresgélnék, de ha ennél kisebb kellene akkor ott van még a KTM 390 Duke, Kawasaki Ninja 300, Honda CBR300R, CB300R, endurósabb vonalon Suzuki V-Strom 250, KTM 390 Adventure, Kawasaki Versys 300, BMW G310GS, Honda CRF300L. Utóbbi négy gép elég ritka használtan, de ha van, megéri lecsapni rá.
2021. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hasonló célra keresel kezdőmotort 1,5-2 millió környékén, akkor én vetnék egy pillantást a KTM Adventure 390-re, a BMW G310GS-re, Kawasaki Versys-x 300-ra, esetleg a 250-es Suzuki V-stromra. Ezek közül szerintem akármelyiket választod, jól jársz. Ha akarsz menni autóúton, akkor a v-strom talán felejtős.
2021. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Szerintem kezdj egy 125köbcentis motorral azt még B-s jogsival is vezethetsz és nézd meg mennyire tetszik maga a motorozás. Azon megtanulhatsz menni, dönteni, fékezni.

Kezdőnek nem javaslom a 700 köbcentis 4 millás motort.

2021. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
B-s jkgsival nem vezethető 125-ös. Nem 4 millás motorral akar kezdeni, írta is.
2021. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

500ccm alá ne menj.

A belpiacos szutykok felejtősek, horror hozzájuk az alkatrész. Már ha van. Gs500-as és társai a legideálisabb kezdő motorok.

De nem kell megijedni a nagyobbaktól sem. Nem az számít,h mennyivel tud menni hanem, h te hogy mész vele. Az észnélküli ember kisebb motoron is eszetlen.

2021. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennel a kezdő motor temanal az a baj, hogy amíg megy a tanfolyam, addíg egy jobb 125-ös teljesítmenye sincs kihasznalva. Nyilván nem ugyanaz egy max 150 kilós motorral meg egy 200+ossal letenni a jogsit. Viszont utana mar magad vagy, nem "véd" a tanulóvezetés szürrealisan lassú vilaga. En is a honda 500-asait ajanlanam, azzal akar meg is lehetsz hosszabb tavon. A gs 500 Suzukit mindenki ajanlgatja, aztán jön a cserebere.
2021. nov. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!