Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit történhetett ha összecseré...

Mit történhetett ha összecseréltem a polaritást az autótöltőn és a (-)t kötöttem a (+) ra és a (+) t a (-) ra?

Figyelt kérdés
Tegnap egy toyota yaris 2007 es autónak aminek nem gyári a riasztója (tudom hogy ez nem mérvadó) de mivel a tulaja (édesanyám) 4km es utakra jár vele, ennek eredményeképpen, lemerült az akksija így elkezdtük egy másik autóról tölteni ami nem segített, így betoltuk a garázsba ahol felraktuk töltőre ahol is összecseréltem a polaritást. Nem történt semmi nem volt semmi szikrázás semmi hang, csak nem töltött, így kicseréltem a polaritást és kiírta hogy charging started és otthagytam éjszakára. Ma nem indult be, es nem is volt semmilyen hangja az indításnak.

#Cserélt polaritás
2021. nov. 16. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy keresőlámpa, esetleg multiméter megadja a választ. Minden egyéb csak találgatás.
2021. nov. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A forditott polaritással lehet mindent tönkre tettél .

Szerntem valami elektro szakemberhez fordulj, nehogy több bajt csinálj.

2021. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális autós töltők rendelkeznek polaritásvédelemmel. Lehet, hogy már az akksi van mélykisülve, ezért nem lehet tölteni. Egy multiméterrel rá kellene mérni, mielőtt szakemberhez viszed.
2021. nov. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Hiába mér rá azt se tudja mit kell nézni és milyennek kell lenni !!!
2021. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valami ős régi orosz vasmagos trafóval akartad tölteni akkor nagy valószínűséggel semmi baj nem történt.

Egy ami mikroprocesszor vezérlet töltő ezt a hibalehetőséget simán figyelembe veszi. Nekem pl CTEK töltőm van. Ilye esetben a hibajelző led világít rajta és el sem indítja a töltést hiába van a hálózati áramra rácsatlakoztatva.

2021. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha modernebb töltőd van abba van védelmi elektronika ilyen esetekre ha összekevered a polaritást akkor sem okoz gondot mert a töltést el sem kezdi. Ha régi szoci időkből származó töltővel küldted meg vagy valami házilag összetákolt kitudja mivel, akkor bizony már lehetnek gondok akár az autó computere is megdögölhetett ettől az meg jó mélyen zsebbe nyúlós költség lesz és a legkisebb gond a csere alkatrész, nagyobb gond az újra programozás lesz az adott autóhoz és persze megkeresni hogy mi az ami még elköszönt.
2021. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy az akku döglött meg teljesen, vagy az autóval volt valami eleve.


Egyiket se a fordított polaritás okozta szóval megnyugodhatsz.

2021. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már az 5 ezer Ft-os lidl töltő is tudja, hogy fordított polaritással nem tölt. Szóval simán lehet, hogy az aksi nagyon rossz állapotú.

És este már 1 fok szokott lenni. Simán lehet, hogy meghalt. Enyém is így halt meg 5 év után, hidegben nem indított.

2021. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

modern töltőkben van védelem ilyen esetekre; ha nem valami 20 éveset használtál, nincs gond

a leírtak alapján nem lemerült az akksi, hanem tönkre ment. Máskülönben bikázás működött volna.

2021. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A régi trafós töltőkben volt egy 4-5-amperes biztosíték, ha rátetted fordítva simán leverte, fordított polaritás meg még döglött akku, és esetleg megpatkolt trafós töltő esetében se kerülhet az autóra/fedélzeti számítógépre, az akku fordítva bekötve zárlatként viselkedik és a fesz 0-ra esik a töltő 2 végén, előbb ég le a töltő mintsem elkezdené fordítva tölteni.

Meg ha 2-300 amperes bikakábellel fordítva kötsz 2 akkut, pl bikázásnál fordítva teszed fel, akkor is inkább felrobban az akku...



Esetleg lúgos akkunál lehet fordított polaritással gond, de az más történet.

2021. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!