Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3, vagy Audi 80 nagyon...

Golf 3, vagy Audi 80 nagyon rizikós lenne napi használatra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy dízel autót, amihez van alkatrész, s amihez értenek is. Az 1.9 TDi-ről sok jót hallottam. Mit gondoltok?
2021. nov. 17. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha nagyon jó állapotban van akkor egyáltalán nem rizikós.

Az mér más kérdés, hogy ezekből az autókból a nagyon jó állapotú bőven 1 millió felett van.

2021. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Golf 3-al járok lassan két éve. Nem TDI, hanem egyszerű szívó diesel, abból is a kamrás.

Nem volt jó állapotban, sőt nagyon is rossz volt. A-tól Z-ig eddig szinte mindenhez hozzá kellett nyúlnom.


- Teljes fékjavítás (munkahengerek, pofák-betétek, fékfolyadék, tárcsa/dob szabályozás)

- Karosszériázás, elemcserék (küszöbök, sárvédők hátul és elől)

- Fényezés

- Új szíjak, gumiabroncsok, szűrők, olajak (ez minden autónál esedékes)

- motorcsere, menesztőtárcsa, vízpumpa, generátor, hűtők, csövek és adapterei

- új szilentek, motortartó bakok és még a többi...


Audi 80-nál amelyik kasztni galván/horgany fürdőt kapott, és volt gazdája, azt érdemes megvenni. De mindegyik lutri.. Hiába nézeted át, félre lehet nyúlni mindennel is.

2021. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na ja. De ha felújítja az ember, akkor még újabb 10 évig elmegy. Nem? Annyit megér a dolog. Most nem a tökéletességre vágyom. Motorikusan legyen rendben, ez a lényeg. Apróbb hibákat még én is megcsinálok a kocsin.
2021. nov. 17. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha felújítja akkor elmegy még elég sokáig. Nem pont 10 évig, mert aki ilyet megígér az vagy totálisan nem ért hozzá, vagy épp csak el akarja adni. Tudod mi pénz egy ilyen "felújítás"? Nem a szomszéd Jóska bácsi' féle szerelő műhelyben ahol nincs normális garancia.

Annak az árán már kapsz nem 30 éves autót. Engedd el ezeket a régi vackokat. Mondom úgy, hogy minden autóm minimum 30 éves!


Fényező a szakmám, OT-s autóm is van, amit magam újítottam fel. Rengeteg idő és még több pénz egy egy normális részjavítás.

2021. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Tele van a marketplace darabokra szedett golf 3-mal, 1.9 dízelek.

Elkezdte szétszedni a fiatal, aztán rájött, kb minden eleme vacak.

Most meg próbálnak szabadulni tőle.

Kívülről úgy nagyjából egyben van mindegyik, de felemeled a kis hátsó csomagtérkárpitot, és szívrohamot kapsz.

2021. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Golf 3 rozsdásodásra hajlamosabb.

Én inkább vennék egy jó 80-as Audit. Ha nem volt törve, akkor nem rohad, legalábbis nem jellemző. Tdi motorral nem lesz olcsó, 600 ezer alatt ne is nézelődj, de inkább 800-900 ezer körül árulják a jobbakat.

(Igen,ezeknek is elindult az áruk fölfelé.)

2021. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
TDI motorral eddig se volt a legolcsóbb mondjuk. De persze ilyen 1 millió környékén nézelődöm.
2021. nov. 17. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 600 ezerért vettem 3-as golfot, semmi baja, imádom :D

1 millióért nagyon patikát kapsz már.

Motorikusan semmi baja,de valóban rozsdásodik, simán megéri nekem karosszériásra költeni, minthogy ott hagyjon valahol.

Sok sikert neked a kocsivásarlashoz:)

2022. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végülis egy Audit vettem. Igaz, motorhibásan, de fillérekért, makulátlan kasztnival. Inkább ez, mint a kasztnizás. De köszi, sok balesetmentest!
2022. jan. 18. 22:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Hol tart a projekt? Sikerült életet lehelni az Audiba?
2022. júl. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!