Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tik nyáron lecserélitek a...

Tik nyáron lecserélitek a téli ablakmosó folyadékot nyárira?

Figyelt kérdés
Mi értelme egyáltalán a nyárinak? Miért nem csak télit gyártanak.
2021. nov. 17. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert jobban takarítja a rovarok belső szerveit.
2021. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Felesleges a fagyállós ablakmosó plusz drágább is mint a nyári.
2021. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a "lecserélni" kérdést. Én körülbelül 1-2 hetente újra töltöm, így nem cserélem, hanem egyszerűen ha kifogy akkor nyárit/télit teszek bele következőnek.
2021. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem cserélem le, hanem ráöntöm a nyárit a télire utántöltéskor, és fordítva :D
2021. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én a nyárit apránként kiszoktam járatni. Ha már az előrejelzések jeleznek fagyosabb hajnalokat akkor rászoktam tölteni egy kis téli ablakmosót kb 3-4 decit és az elkeveredik annyira hogy -5 fokig biztos fagyálló lesz. Persze én -50 fokos szélvédőmosót használok mivel garázsom nincs és az autó kint van a szabad ég alatt. Én jártam már úgy hogy nem tettem bele téli szélvédőmosót hanem a nyári volt benne és az autó 1 évet állt az udvaron motorhiba miatt. Akkor ugye el is lett felejtve a dolog és egyszer egy -5 fokos tartós hidegben amikor egész éjszaka ennyi volt és nappal is sokáig volt 0 fok alatt annyira megfagyott a nyári szélvédőmosó hogy a tartályt széjjel nyomta mivel majdnem csurig volt tele és nem volt helye a tágulásnak ezért szétroppantotta de úgy hogy hogy a hegesztés mentén egy vékonyabb részen nyílt szét és szépen kicsordogált belőle amikor felolvadt.
2021. nov. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
En csak telit hasznalok, nem faszolok vele
2021. nov. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mink nem szoktuk🤷‍♂️
2021. nov. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tik-tak.
2021. nov. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Tik? 🤔 😃
2021. nov. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Általában március végén, április elején már nem töltök utána télivel. Egy-két hét alatt kiürül az 5 literes tartály és már csak nyárival töltök rá.

Télire való átállás ugyanígy meg október közepe-vége felé.

Ha keveset autózol, főleg városban, akkor nem biztos, hogy célszerű cserélgetni. De ha nem, a nyáriban van bogároldó adalék. Plusz nem kevéssel drágább a téli. Irdatlan költsége lenne és luxus nyáron is azt pancsolni a bogarakra. Nyáron a bogárszezonban 2 hét alatt kinyomok 4-5 litert.

2021. nov. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!