Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ugrál a fordulat amikor...

Miért ugrál a fordulat amikor beindítom az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Golf 5 1.6 a delikvens.


Ha reggel elindítom, akkor néha amikor beindil 700-1000 között ugrál az alapjárat pár másodpercig, mintha le le akarna fulladni. Ilyenkor a világítás is pislákol. Mi lehet a probléma?


Most megy majd szervizbe, mert kb 2 havonta maximumról a minimumig eltűnik a víz. Lehet köze hozzá?



2021. nov. 18. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a víz is fogy, akkor valószínűleg hengerfejtömítés, mikor leállítod a motort a túlnyomás miatt beszivárog a hűtőfolyadék az égéstérbe, és ez problémár okoz amig a motor ki nem dolgozza, súlyosabb stádiumban nekem már 3 majd 2 hengerezéssel indult a kocsi.
2021. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ezek szerint hengerfejes. Milyen árban mozog a javítása? Nme vagyok otthon ilyen téren.
2021. nov. 18. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Párszázas ajánlat
2021. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az csodás. És jelen esetben 100%, hogy ez a probléma?
2021. nov. 18. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, de a vízfogyasztás elég intő jel
2021. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Most olvasgattam utána, megnéztem az olajsapkát és van rajta ilyen sötétebb fehéres izé. Ha jól olvastam az is ennek a jele. Igazad lesz sajnos. Amíg nem megy szervízbe, ahol rendesen megnézik, szerinted érdemes pihentetni a kocsit és nem járni vele?
2021. nov. 18. 09:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem járnék hengerfejes autóval, mert ki tudja hol döglik le, inkább otthon pihenjen amíg nem megy dokihoz, de ez mindenkinek a saját döntése. Hengerfejes Skoda 120-szal én is jártam anno, mert muszáj volt, de nem volt kellemes.
2021. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor pihen. Egyébkent ilyen a sapka


[link]


[link]

2021. nov. 18. 10:00
 9/9 anonim ***** válasza:

hat nem tudom, az en regi Fabiam is ezt csinalja hogy neha ugral, de ez ilyen. Egy hengerfej tomites azert nem par szazezer, de szerintem nem kell rogton erre gondolni. Ha nem fogy a viz, meg nincs olaj a viztartalyban akkor meg nincs olyan nagy baj, lehet igy jarni az autoval...


Nekem is volt mar hengerfejes, de ugyan ugy jartunk vele, nem fog motorkaros lenni, ugyis ujrasikoljak majd a hengerfalat(?), vagy nem tudom pontosan hogy mit de ilyenkor szoktak esztergalni is valamit ugy tudom. Na mind1, en tapasztalatbol mondom hogy karom nem lett belole, de te dontsd el :D Amugy a mai napig jarok azzal a kocsival, szooooval...

2021. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!