Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet akkumlátor töltőt...

Lehet akkumlátor töltőt szerelni a motor tekercselésére?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Motoromon nincsen aksi sem, csak én teszek rá egy csomó fölösleges dolgot, mint például index, elektromos duda, stb. ezért kell rá aksi.(Ez egy babetta 207) és mivel aksi van és azt nem tölti semmi, így bele gondoltam hogy kéne valami akku visszatöltő, arra gondoltam hogy a tekercselésről amiről megy a világítás is, lekötök egy akku töltőt és amikor megy a motor folyton vissza tölti, gondoltam arra is hogy ez ronthatja a motor teljesítményét és arra is hogy egy töltő 220/230v tehát nem hinném hogy működne, illetve arra gondoltam hogy simán össze kötöm egy kábellal az aksit és a motor tekercselését (6v-os aksim van) de ez sem biztos hogy jó ötlet. Ezért kérlek titeket hogy adjatok tippeket az aksi vissza töltésre, ha ez lehetséges.

#Babetta 207 #6V akkumulátor #Akku visszatöltés
2021. nov. 18. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni mocis boltban utólag beépíthető elektronikát, de te is megtudod oldani, kell egy egyenirányító, egy állítható táp, meg egy töltőáramkör, vagy ha a stabilizátorban van áram állítási lehetőség az is jó.


Simán csak a 230-as akkutöltőt nem tudod beépíteni.

2021. nov. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ne bonyolítsd, bár érthető, hogy töröd a fejed.

Ma már nem gond beszerezni 4 db 2A-es diódát, ezeket grécbe kötöd, és rácsatlakozol a világítás tekercsre. Lehet egy diódával is tölteni, de úgy nem olyan hatékony. A motor teljesítményét nem fogja le, észrevehetetlen.

Az elképzelésed jó, de azt a 220-as töltőt felejtsd el.

Ha már ilyen barkácsoló kedvű vagy, kérj kölcsön egy műszert, amivel mérheted a 6-12V-s (egyen)feszültséget, és az áramot is, ha érdekel, mennyivel tölti a moci generátora az aksit, mondjuk nyélgázon.

Korán van, nem gondoltam át teljesen, most erre futotta.


Sok szerencsét, nem lehetetlen amit elterveztél.

2021. nov. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat! Segítettetek és még több kedvet adtatok hozzá, nem gondoltam volna hogy lehetséges, de akkor ennek a graetz kockás, diódás megoldásnak jobban utána járok. Köszönöm nektek!
2021. nov. 19. 08:05
 4/6 A kérdező kommentje:
[link] itt van egy kép, ez egy bekötési rajz, ez az én motoromhoz valószínűleg nem jó, de ugye ilyesmi módon kéne bekötni az enyémet is? Csak diódákkal, gondolom én.
2021. nov. 19. 08:13
 5/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia!


Egy babetta töltőtekercse azzal a kis gerjesztéssel talán 10W áramot tud majd szolgáltatni és azt is csak ~7V-on. Szóval azt tudom ajánlani, hogy készíts egy nagyobb etekrcset, ehez van útmutatás a neten, az ideális tekercsszámról és ellenállásról.


A másik, hogy egy elég ingadozó feszültséget fogsz kapni, ami nagyon be fog esni terhelésre. Mindenesetre ezt a tekercset ne graetz kockával egyenirányítsd hanem lehet kapni fesszabályzóval egybeépített töltőelektronikát. A simson töltőtekercséhez ezt szoktuk használni, mert jobb mint a gyári megoldás. Cserébe 12V-os, szóval valahogy 12V-ot kell csiszolnod. Ehhez 2 kivezetéses tekercs kell, ami nincs a blokkra földelve.


Tessék, ilyen kell: [link]

2021. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tamas3791 ***** válasza:

Sziaaa

Remélem még nem csináltál semmit :D


[link]


ezen az oldalon mindent elmondanak, és tökéletesen működik, nekem már 2 éve ez a megoldásom van és sosem merült le, mindig tölt


jó szerelést hozzá

2021. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!