Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarnak a vezetést...

Miért akarnak a vezetést oktatók, sok tanulót átültetni automata váltós autóra?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Mert szép lassan kikopnak a kézi váltók a kocsik közül.
2021. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Miért, át akarnak?

Ismeretségi körben tanult néhány fiatal az elmúlt években, és senkitől se hallottam ilyet.

2021. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így volt, akkor azért, mert azon könnyebb tanítani.
2021. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen. Az oktató egyfolytában mondogatja, hogy próbáljam ki...utàna nem fogok akarni vàltós autót vezetni.

De az ismerőseim, mind azt mondják, először tanuljak meg rendesen vezetni. :(

2021. nov. 19. 13:45
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Küldd el ezt a sutyerák oktatót a fészkes fenébe!


Ha én hegedülni akarok megtanulni, ne akarjon senki rábeszélni a zongorázásra!


Komolyan, én a helyedben oktatót váltanék.


Amúgy anyósom (akinek érszűkületesek a lábai) automata váltós autóval rendelkezik. Én is vezettem néha azt az autót. Tényleg kevesebb meló vezetni, de nekem jó érzés, hogy én döntöm el, mikor, hányasban van az autó. Szóval, én örömmel ültem vissza a saját, váltós autómba.

2021. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
72%

Nekem egy sportkocsim van ami elég komolyan megy, és ezt a típust nem is gyártják automatával, pont azért, mert aki tényleg szeret vezetni, az egyszerűen élvezi, hogy ő dönti el, mikor vált el, mikor vált vissza, hogy húzatja ki. Valamint az ellenkezőjét is, hogy ha csapatni akarja, akkor kell a skill, és ha béna, akkor béna.. nincs mese!


Ettől lehet szerintem jól megtanulni vezetni.


Nagyon praktikus az automataváltó, és egy átlag autónál lehet én is automatára szavaznék, mert baromi kényelmes.


Ennek ellenére, a manuált jobb megtanulni, mert az automatára bármikor könnyen át fogsz tudni állni, de fordítva nem!


Ez offtopic, de volt egy Amerikai valóságshow, ahol Európába utazott a sok plázacica és hurka gyurka aztán egy kis törékeny csaj volt az egyetlen a sok macsó között, aki Olaszországban el tudott vezetni egy manuális váltós kocsit. Szerintem ez vér ciki!

2021. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hallottam ilyesmit, nem hiszem, hogy tömeges jelenségről lenne szó.

Valószínűleg egy lusta/kiégett oktatóról van szó, aki belefáradt a sok kuplunggyilkos kezdő vezetőbe.

2021. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én oktatóm is nagyon automataváltó-fan, tanít is automataváltós autón. Ő olyanoknak ajánlja, akik nagyon nem tudnak kuplungolni. 60-70 óra után szokta mondani az embereknek, akiknek nagyon nem megy.
2021. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tegnap jelent meg egy tanulmány, mely szerint az automatán tanulók 90%-a elsőre átmegy a vizsgán, a maradék 10% másodszorra.

Az a helyzet, hogy tegnap állt oktatási célból forgalomba az első Tesla villanyautó, amelyet nemsokára több is követ.

Egyre nagyobb az igény az automata váltós oktatásra, mert az elektromosokra már felesleges a kéziváltós oktatás.

Az, hogyezt sokan nem tudják, azna tényeken nem változtat.

Sőt, Győrben már nem gyáranak kéziváltókat, csakis automatát, melyek zömmel az európai autókba kerülnek.

2021. nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Tök jó ha megtanulsz vezetni automatán


Aztán később ha céges kocsi meg alapmotoros kézi 5ös lesz akkor mit csinálsz?


Ez a villanyban nincs automata váltó érvelés megint nettó böszmeség. Max azok mentegetőznek akik hülyék a kumplung kezeléséhez. A villanyautózás nagyon alsó hangon 10 milliónál kezdpdik. De akkor még mindig ott van a levegőben az, hogy igazából bármikor előfordulhat hogy vezetned kell kézit


Na mondjuk nem tudom miért kéne csak automatára vizsgázni, a kézi ugyanannyiba kerül cserébe tudsz vezetni mindent, automatával meg nem. Egyszer kell az életben "megtanulnod". Mondjuk nem tudom egy váltáson mi az, amit szó szerint tanulni kell. Gyengébbek kedvéért térkép is van a váltón

2021. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!