Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsólámpában izzót cseréltem,...

Hátsólámpában izzót cseréltem,most azon az oldalon egyik izzó sem ég. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Skoda Fabia 2007(1.2 combi) autóm egyik hátsólámpájában sem égett a tolatólámpa. Gondoltam első lépésként kicserélem az egyik oldalt a tolatólámpa izzóját,ez meg is történt. Azonban miután visszatettem megnézni,hogy helyesen működik e, azt vettem észre,hogy az indexen kívűl semelyik más izzó nem ég azon az oldalt (hátsó jobb). Van ötletetek mi lehet a gond? Köszönöm

2021. nov. 22. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosítékok jók?

Csatlakozót nem vetted le? Ha levetted biztosan jól raktad vissza?

Ha minden hardveresen jónak tűnik, én levenném pár percre az akkusarut, hátha csak a canbus szórakozik és magához tér.

2021. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.A biztosítékot hol tudnám megnézni?

A csatlakozót nem vettem le,igazából semmi olyanhoz nem nyúltam.

2021. nov. 22. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ugyan azon az egy -jobb hátsó- lámpán, egyszerre tönkremegy helyzetjelző, irányjelző, és féklámpa.

Bizonyára a testkábelt sikerült kimozdítanod.

Szóval semmi értelme a biztosítéktáblát is piszkálni, és ezzel újabb nemlétező hibákat lehet generálni.

(már csak azért sem lehet biztosíték hiba, mert az említett három izzó, egymástól különálló áramkörről működik)

2021. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos igen, én sem hittem a szememnek. Az irányjelző szerencsére működik, a többi sajnos nem.
2021. nov. 22. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Keresd meg azt a kábelt, amelyik a csatlakozóból jön és a foglalatokhoz viszi a testet. Vagy törött vagy szakadt, de ha szerencséd van, lehet hogy csak korrodált.

Ha esetleg a csokinál sem találsz testet, akkor a működö irányjelzőét oszd tovább, vagy vigyél valamelyik felfogató csavar alól egy új szálat.

Van megoldási lehetőség bőven........... ;)

2021. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!