Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beragadt a kuplung. mitol?

Beragadt a kuplung. mitol?

Figyelt kérdés
benyomtam a kuplungot és ugy is maradt, hiába engedtem el a lábam róla, akkor is be volt nyomva, aztán rányomtam 2 3x akkor jött ki. mitől van ez? Esetleg arra gondoltam, hogyha nem muszaki hiba, akkor talán azért lehtett, mert vizes volt a talpam es hozzatapadt a muanyag szonyeghez, de ettol se kene gondolom bent maradnia.
2021. nov. 26. 11:27
 1/9 A kérdező kommentje:
4es golf 1.9 tdi ha ezek barmit szamitanak
2021. nov. 26. 11:29
 2/9 Pekka ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijesztgetni, de megnézetném autószerelővel, még mielőtt szétesik a kuplung.
2021. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Haverom autószerelő, de jó lenne tudni, hogy kb mire számítsak. 4ig dolgozik, most vele nem tudok erről beszélni.
2021. nov. 26. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, először egy banális okot zárjál ki.

Ugyanígy jártam apám autójában, forgalomban, kereszteződésben, marha kellemetlen volt. Utána kiderült, hogy a talpam alatti gumiszőnyeg nincs rögzítve és elcsúszik. Előrecsúszik, és amikor benyomom a kuplungot, akkor beleakad, és nem engedi vissza.

Szóval a kuplungnak semmi baja sem volt. :-)

2021. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
arra gondoltam egyből egyébként, mert csuszkal az a szőnyeg összevissza és én már ki is akartam dobni a kocsibol, de fater szerint elkopik ott alatta valami ha nem rakom bele, ezért maradt, és most is a kuplung közelében volt nagyon fent, ugyhogy akkor remélem csak ez volt a baj, kirakom onnan és megnézem, hogy visszatér-e a probléma. köszi.
2021. nov. 26. 11:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a bowden vagy a csukló szerkezet akadhat, szorulhat.
2021. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hidraulikus kuplung van rajta?

Lehet főhenger, munkahenger hiba, vagy deformálódott a kuplungtárcsa, és túl nagyot nyomsz a pedállal, bent ragad a kinyomószerkezet.


Reméljük egyik sem, mert nehézkes a javítás.

2021. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem komoly és tényleg csak a szőnyeg. egyébként a javítást még meg tudnám oldani, de ezek az alkatrészek nagyon drágák?
2021. nov. 26. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Autófüggő.

Az én öreg mercimhez pl. fillérekért vannak ezek a tételek :)


Kezdetnek tényleg b*zd ki onnan a szőnyeget és nézd meg úgy.


Ellenőrizd a fékolajszintet (Ha hidraulikus a kuplung).

2021. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!