Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1év 6hónap friss műszakit...

1év 6hónap friss műszakit kaptam, miért csak ennyit kaptam?

Figyelt kérdés

Eredetileg májusban járt le a műszakim, múlt hónapban vittem el műszakiztatni és sikeresen át is ment a vizsgán elsőre de nem októberi hónapot írtak rá hanem májust. 2021.05.xx (napra pontosan nem tudom)

Októberben vittem el, miért a májusit írták rá mintha akkor vittem volna el?! Most ez a koronavírus végett van így, mert sokan mászkálhatnak műszaki nélkül és ezért tolták vissza a dátumomat?



2021. nov. 26. 20:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Kérdés azoknak ment akik tudják rá a választ, vagy mondjuk azoknak akik jártak így.

Téged ez nem érint, meg nem is tudod, hogy mi miért van, akkor minek válaszoltál? Nem is értelek :)

2021. nov. 26. 20:08
 2/23 A kérdező kommentje:

Tragacs, ami elsőre átment.👏🏽

Bújj el, segitség nem megy akkor kötekedj máshol, mondjuk otthonodban bárkivel. Köszönöm Szia.

2021. nov. 26. 20:22
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

#1, egy értelmi fogyatékos barom, aki a tudatlanságát frusztrációval kompenzálja, majdnem minden kérdésnél: mi a kérdés? meg hasonlók...

Jelentve van, hátha mihamarabb kibsszák.


Kérdező valószínű adminisztrációs hibát vétettek, át kellett volna írják a gépben az adatokat.

Mindig a lejárati dátum körüli, +2 évet adnak meg.

Próbáld náluk megint, hogy írják át.

2021. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt tőlük kérdeztem volna meg hogy miért csak ennyire adták meg.

Hívd fel őket és kérdezd meg hogy miért így írták be?


Ha nem adnak értelmes válaszokat a megyei NKH-ba telefonálj be és meséld el mi történt hogy jártál, valószínű utánafognak nézni mert ez nem így megy.


Műszaki érvényesség attól a naptól kezdődik amikor levizsgázott az autód és onnantól napra pontosan 2 évig kell érvényes legyen nem több nem kevesebb. Ez a fél év különbség nekem sem tiszta. Ha mondjuk azért nem vitted eddig műszakira mert nem volt pénzed megjavíttatni addig és mondjuk csak állt az autód akkor sem attól számít amikor az lejárt volna hanem amikor az levizsgázott sikeresen.


Ezt azért ne hagyd annyiban.

2021. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#5 én is jelentettem, és reméljük kitiltják innen.

Nem is értem, ha nem tud segíteni akkor minek irkál ide?


#5, #6 köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp utána fogok érdeklődni hétfőn aztán kíváncsi leszek mit mondanak erre.

2021. nov. 27. 06:20
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Mert a lejárat napjától számít a 2 év, nem attól, hogy te mikor vitted el levizsgáztatni. Ez nem újdonság, korábban is így volt már jó pár éve.
2021. nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ja értem, hát ezt jó tudni 😏
2021. nov. 27. 08:09
 8/23 A kérdező kommentje:

Hát de ez akkor is furcsa egy picit, szerintem.. most ha valaki 3 év múlva viszi el műszakiztatni?

Azt már sehogy sem tudják visszaírni, hanem attól a naptól írják rá a 2 évet, nem?

2021. nov. 27. 08:12
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk most lehet hülyeséget mondtam,annak alapesetben kivonják a forgalomból.. :D jól van, most ez a covid miatt kicsit bezavart.. hogy most kivételesen lehet használni műszaki nélkül, de amúgy meg nem.. értem
2021. nov. 27. 08:15
 10/23 A kérdező kommentje:
De teszem fel, lejárat előtt fél évvel viszem el, megkapom a friss műszakit.. de akkor utána fél év múlva megint el kell vinnem? Ez viszont tényleg érdekes lenne
2021. nov. 27. 08:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!