Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek lehet olyan hangja,...

Minek lehet olyan hangja, mint a kettőstömegűnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Adott egy Škoda Octavia 2002 1.9 tdi alh 66kw-os autó. Az autó tavaly nyár óta van nálam, jelenleg 320ezer km van benne, előző tulaj külföldre járt vele, főleg pályán. Kuplung felengedésnél, majd hirtelen visszaengedésnél van egy érdekes recsegő/ropogó hang, teljesen olyan, mint a rossz kettőstömegűnek.

Nyár előtt ki lett cserélve Sachs kuplung szett kettőstömegűvel. Az előtt nem csinált ilyet, "csak" rázta a kasztnit indulásnál, ezért gondoltam rááldozom azt a pénzt és cseréltetem. Szakember csinálta a cserét. Azóta van ez a recsegő hang indulásnál, illetve ha pl. dugóban állok és indulnék el, majd visszanyomom a kuplung pedált. Az autó bedöglesztésénél is hallani, elég hangos.

Visszavittem az autószerelőhöz, azt mondta ez bizony kettőstömegű, a múlt héten ki lett cserélve újra a kettőstömegű, de a hiba nem szűnt meg. Nem akarom elhinni, hogy ismét ez okozza a gondot.

Minek lehet még ilyen hangja? Váltó csinálhat ilyet? Valamelyik nyelestengely csapágy esetleg? És miért pont azóta csinálja, amióta ki lett cserélve először a kettőstömegű nyár előtt? Kb. 2-3 ezer kilométert tettem bele az első kettőstömegűbe. A második múlt héten került fel, nincs benne 100km.

Előre is köszönöm a választ.


2021. nov. 28. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Olcsó húsnak sajnos híg a leve... most megtapasztaltad.
2021. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd kérlek? Mármint most a kuplung+kettőstömegű minőségére gondolsz? Most is Sachs ment bele másodszor. Úgy tudom nem rossz márka és a szerelőm is azt állítja, hogy nem szokott gond lenni ezekkel, nagyon ritka a reklamáció.

Épp kifoghattam a szart másodszor is?

2021. nov. 28. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem erre értem... maga az hogy vettél egy 19 éves dízelt csillió km-el. Én már 100% hogy nem költöttem volna rá... hacsak nem valami ritkaság és megéri foglalkozni vele, már csak saját örömömre is...
2021. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég béna szerelő lehet...


Kettőstömegűt nagyon könnyű megállapítani, hogy rossz-e... persze ahhoz a kezedben kell lennie. Egy szerelőnek meg pláne meg kell tudnia állapítania, hogy jó-e a kettőstömegű.


Kinyomószerkezet is lett cserélve? Illetve kinyomócsapágy?

2021. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kinyomószerkezet is lett cserélve, illetve kinyomócsapágy is. Másodszor (múlt héten) csak kettőstömegű lendkerék.

Mindenből Sachs ment.

Nem fix, hogy ez a hiba, ezért is a kérdésem, hogy minek lehet még ilyen hangja?

2021. nov. 28. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak a kuplungpedál lenyomása/felengedése közben van?

Üresben nincs? Vagy álló motornál kuplungolás közben?

2021. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem csak a kuplungpedál lenyomás/felengedése közben van, autó bedöglesztésnél is.

Üresben, álló motor kuplungolásnál nincs, csak terhelésnél.

Illetve menet közben amikor pl. alacsony fordulatnál hirtelen felengedem a gázt, akkor is. Elkezdem nyomni a gázt, majd elengedem, akkor is csinálja.

2021. nov. 28. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz róla hangfelvételt vagy videót csinálni?
2021. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék hogy a szerelőd kifizettette e veled a 2. Kettőstömegű cserét vagy visszaadta e az arat? Mivel ő mondta hogy ki kell cserélni, és mégse az volt a baja. Egy normális ember 3000 km utan nem cserelteti ki.
jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!