Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Z16xep felújítás?

Z16xep felújítás?

Figyelt kérdés
Van egy H astrám 2004-es évjáratú z16xep motorkódú. Szerelőmmel nézettem olajfogyasztás és henger kimaradás miatt. De viszont az autó nem füstöl, csak alapjáraton van a henger kikaradás. Azt mondta szelepfedél javítás + membrán csere gyanús. Valaki csináltatott már ilyet? És ha igen sima magán szerelőnél vagy márkaszervízben mennyi lenne a felújítása?? Ha mégis az a probléma

2021. dec. 1. 08:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni 1.6 twinport motoros
2021. dec. 1. 08:18
 2/13 Vortrex ***** válasza:
Ez egy teljesen reális lehetőség, csak a szelepfedelet kell leszedni hozzá, ez bárkinek menni fog. Szerintem egy magánszerelő ilyen 30k-t számolna fel érte, ennyi pénzért egy márkaszervíz jónapot kíván.
2021. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a lényeg 150k-bol bőven kilehet jönni komplett felujítás? Mert ennyit szánnék rá max
2021. dec. 1. 09:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Amit tudnék rá szánni
2021. dec. 1. 09:51
 5/13 Vortrex ***** válasza:
Nem értem mit értesz komplett felújítás alatt, csak ki kell cserélni rajta egy gumi membránt és a szelepfedéltömítést, ez alkatrész árban kb. 10ezer Ft. Technikailag igen, ez a szelepfedél komplett felújítása, révén hogy több alkatrészből nem áll.
2021. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az komoly.megörültem. Igen kompletten erre gondoltam 😀 olvastam neten hogy tönkre mehet a szelepfedél is.. Ezt miből veszem észre hogy azzal is probléma van?
2021. dec. 1. 10:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Az olajfolyás lehet a szelepfedélnél, de a gyújtáskimaradásnak az égvilágon semmi köze hozzá.
2021. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vortrex ***** válasza:
Ennek a tipusnak a szelepfedelében van egy membrán, ami szabályozza a karter nyomást, ha kikeményedik a gumija és eltömi a csatornát, akkor a túlnyomás a motorban képes ilyen galibát okozni. Orrán száján nyomja ki az olajat, bejut az égéstérbe és az elektronika gyújtáskimaradásnak érzékeli a tökéletlen égést
2021. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
vortex, ha ez a hiba, akkor egy hülye huhugó, berregő hang kíséri, és az olajbetöltő sapkát alig lehet levenni.
2021. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor szerintem szelepfedél és szívósor újítás lessz az a gyanúm most olvastam neten a szívósor csinálhat ilyen henger kimaradást. Ma délután munkából hazafele menet nem akart indulni akárhányszor tekerni próbáltam. Eddig ezt se csinálta ☹️ de ezt nem értem az autó egyáltalán nem füstöl menet közbe akármilyen fordulatszámon,hideg indításnál se.. Csak meleg állapotában alapjáraton de az is mint mikor hideg állapotában a víz pára ahogyan távozik.
2021. dec. 1. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!