Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgát Közlekedési...

Forgalmi vizsgát Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft bonyolítja, Bèkés és Csongrád megye közös vezetést kapott, ezért került àt a sok bukás Csongrádból Békésbe is? Előbb-utóbb lesz valami petíció, jogi lépés a sok buktatás miatt?

Figyelt kérdés

2021. dec. 1. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Meg kell tanulni vezetni. Lehet erről napokig beszélni, de a lényeg ez marad.
2021. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert csak az bukik meg aki nem tud vezetni és csak annak van jogsija aki tud és ezt 100%ban korrekten a forgalmi vizsgán a vizsgabiztos, mindig becsülettel, tisztességgel, szabályos és egyöntetű elvárásrendszerrel minden vizsgázóra, jól eldönti?
2021. dec. 1. 19:13
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Csongrád megyében vizsgáztam.

A vizsgabiztos olyanért húzott meg, amiért csak hibavonal járt volna.

Nem akadékoskodtam mert most sem lenne jogsim.

A következő vizsgámon ugyanaz volt a vizsgabiztos, most csak hibavonalat kaptam azért, amiért az előzőn buktam. Ez azért érdekes.

2021. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle közlekedési vizsgát a KAV szervez az országban, tök mindegy, hogy autó, vasút, hajózás, vagy fluxuskondenzátor.

Szerintem ne a rendszert hibáztasd, mert úgy nagyon nehéz lesz, hanem azt nézd, te min tudnál változtatni. Hidd el, egyszerűbb fejlődni a kritikus pontokban, mint az atom bürokratikus közlekedési vizsgarendszert megváltoztatni. Még akkor is ezt érdemes tenni, ha nem tartod igazságosnak, és meg vagy róla győződve, hogy te aztán jól vezetsz. Nyilván mások az elvárások a hétköznapi életben ahhoz, hogy helytállj a forgalomban, meg a vizsgán. Ha úgy gondolod, hülyeséget várnak el, és úgysem fogod utána többé úgy csinálni, ha sikerül, hát rajta, valahol mindenki ezt teszi. De attól még a vizsgán azt próbáld a legjobb tudásod szerint produkálni, amit elvárnak. Ha egyszer sikerül, többet már úgysem kell.

2021. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Írj panaszlevelet ha nem tetszik a rendszer (semmire sem mész vele).

Lehet akadékoskodni, de abban a megyében többet nem kell vizsgáznod.


Ez a gyakorlat. Sokunknak nem tetszik, de semmit nem lehet csinálni.

2021. dec. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Így van , megkell tanulni vezetni, nem nyavajogni.
2021. dec. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ezeket a "meg kell tanulni vezetni" bullshiteket nyugodtan el lehet felejteni. Azok is sokszor megbuknak a megyében, akik teljesen alkalmasak. A Csanád-Csongrád megyei vizsgasikeresség országos átlag alatti, ezt bármelyik szakoktatótól, vagy iskolától meg lehet kérdezni - benne van ugyanis az éves továbbképzési anyagukban is.


Azt senki nem gondolja ugye, hogy a Csanád-Csongrád megyei szakoktatók, vagy az itt tanulók 15-20%-kal felkészületlenebbek, mint más megyékben?


A másik pedig a panaszlevél. Igenis van lehetősége a vizsgázónak a vizsgát követően panaszt tenni. Ilyenkor jegyzőkönyvet kell felvetetni az esetről, amiből 1 példányt el kell kérni. Ha a KAV esetlegesen részrehajlóan dönt, akkor pedig lehet fordulni panasszal az ITM-hez. Ilyenkor azért már komolyan fogják venni a panaszt is, és a vizsgázót is. Csak ezt sokan sajnos nem tudják.

2021. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Üzenem a #7-esnek, hogy feleslegesen nem kellene felbuzdítani a kérdezőt.

Rábeszéled a marhaságra, utána meg úgy kell sarokcsiszolóval levágni a szopó rollerről.

A dolog másik oldalát miért nem írtad le.. a következményeket? Itt osztod a "jótanácsot" majd aki jól végezte dolgát, zsebre tett kézzel lefekszel aludni, és teljesen meg vagy győződve arról, hogy jót tettél! Jót a fenét, sőt inkább csak kib.szol a másikkal.

Felfoghatatlan számomra, hogy egyesek mit éreznek ilyenkor. Na majd most megmondod a tutit.

2021. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtuk, hogy a kérdező szükségszerűen rosszul vezetni. ÉN egész pontosan azt javasoltam, hogy próbáljon a vizsga nem feltétlenül életszerű elvárásainak eleget tenni inkább, még ha igazságtalannak is érzi a helyzetet, mert sokkal előbb lesz így jogosítványa, mintha a rendszert akarná megváltoztatni, ami sokan összefogva sem túl sanszos, egyedül meg egyenesen esélytelen.

Persze, van jogorvoslati lehetőség.

Csak mindenki tudja, hogy ez itt a Balkán, és sokkal valószínűbb, hogy rá fog visszaütni a dolog, mint hogy akármi pozitívat el fog érni. Ha tényleg ilyen a statisztika a megyében, ahogy 7-es írja (nem tudom az ottani adatokat, mert az ország túlsó végében élek), akkor a problémáról nyilván tudnak azok is, akiknek hatalmában áll változtatni. Na most a panaszt kb pont egy jelzésnek kezelik, és ennyi. De azt nem sok értelme van jelezni, amit tudnak, annak vállalásával, hogy esetleg majd jól meg akarják szivatni az illetőt (mert az ilyenek neve valahogy pont el szokott jutni az érintettekhez csodálatos hazai panaszkezelési kultúránkban), hogy miért pofázik bele az ő dolgaikba tojáshéjjal a hátsóján.

Mérhetetlenül elszomorít, hogy így működnek a dolgok, de attól még mocsok nagy hiba nem tudomást venni róla, hogy így működnek, és aszerint viselkedni, mintha nem így lenne.

4-es voltam.

2021. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!