Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CSONGRÁD MEGYE jogosítvány...

CSONGRÁD MEGYE jogosítvány kérdés: forgalmi vizsga tapasztalatok? (főleg Szeged)

Figyelt kérdés
Pár ismerősömtől azt hallottam/olvastam különböző fórumokon, hogy Szegeden szigorúak a vizsgabiztosok, alapvetően 50-70+ óra kell a sikerhez és csak nagyon kevés ember megy át elsőre. Esetleg korrupt lenne a rendszer itt (kenőpénzzel könnyen át lehet menni?) Van olyan ismerősöm, aki végül Budapesten vizsgázott le, miután 5x bukott Szegeden pár éve és ez aggasztó. Nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná a friss/pár éves tapasztalatait!

2020. jún. 8. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen vizsgabiztosok vannak ott, de érdekes módon a "hülyék a vizsgabiztosok" szlogen mellett arról nem nagyon ejtenek szót, hogy esetleg azért is kell többet gyakorolni, mert Szegeden van néhány komplikált helyszín, viszont aki ott szerzi meg az alapokat, az akkor se fog kétségbe esni, ha kezdő jogosítvánnyal Budapesten kell vezetni.

Szegeden van többek között olyan körforgalom, amiből az egész országban nincs több, villamos, buszsávok, tömeg, sok szabálytalankodó (ne másolj másokat, tudd mit csinálsz).

45-50 óra az országos átlag, de nem mindegy az sem, hogy Mátészalkán kell bemutatót tartani, vagy Szegeden.

Anno Debrecenben tanultam vezetni, és megvolt az a szint is, amivel egy kis városban már gond nélkül tudtan volna közlekedni, de az még kevés volt Debrecenben a vizsgához.

Ott nem korruptak a vizsgabiztosok, de a 30 óra minimum oda is kevés általában

2020. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve csináltam az autós jogsit, akkor 3. alkalommal sikerült, múlt héten a motorosat, itt elsőre meglett minden. Én nem éreztem egyszer sem, hogy igazságtalanok lettek volna, mindkét alkalommal, amikor megbuktam, én mentem bele hülye módon olyan helyzetbe, amibe nem kellett volna, én is megbuktattam volna magam. Korrupcióról nem hallottam, ami persze nem jelenti azt, hogy nincs. Az első válaszolóval amúgy maradéktalanul egyetértek. Aki Szegeden megtanul közlekedni, az Pesten se fog kétségbeesni, ha volán mögé ül. Nehezebb, többet kell gyakorolni, de jellemzően azért menni szokott. Egy A-s vagy B-s jogsi megszerzése azért nem atomfizika, főleg, ha megnézed, milyen embereknek van jogsija. Annyi a türkkje, hogy gyakorolni kell.
2020. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a gyors és részletes válaszokat!Ezek alapján nem lenne kirívó az sem, ha nekem is pl. 70-80 órát kéne vennem Szegeden? Főleg utolsó válaszoló (20:41), az ismerőseid körében hogy látod, illetve te mennyi órát vettél? Volt olyan, aki feladta vagy elvérzett? Hol tanultál?


Nagyon tartok attól, hogy én nehezebb eset leszek és meg kell járnom a "hadak útját" (anyagilag és időben is) a jogsiért. És erre rátenne az, hogy Szeged nehéz terep. Ezért is dilemmázok... várjak és Budapesten csináljam inkább, ha már bizonyára ott fogom az egyetemet is elvégezni vagy Szegeden.


Budapest is nehéz, ezzel tisztában vagyok, de a statisztikákból úgy látom, hogy ott ennek ellenére is több ember megy át elsőre és lehet nem annyira szőrszálhasogatóak a vizsgabiztosok.

2020. jún. 8. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak köze nincs a vizsgabiztoshoz, hogy a tanulónak mennyi időre, gyakorlásra van szüksége ahhoz, hogy a kellő alapot megtanulja (senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, csak egy alapot tanul meg).

Abban legfeljebb egy jó oktató tud segíteni, de még az sem biztos, ugyanis a vezetés csak gyakorlással tanulható - tehát, ha te is érzed, hogy még nem vagy az elvárható szinten, egy elhamarkodott vizsgán nem azért buksz meg, mert bunkó a vizsgabiztos... lehet az Szegeden, Budapesten, vagy máshol.

Sokan vezetnek 70-80 órákat, csak kevesen merik bevallani, mert a haverok állítják, ők bizony 30 órával már lazán levizsgáztak (ami sokszor nem igaz)


Abban én nem tudok állást foglalni, hogy Szegeden, vagy Budapesten érdemes-e neked tanulni, nem írtál konkrét adatokat (elkezdted már a tanfolyamot, vagy mikor kezdenéd, mikortól leszel Budapesten, stb), de a jogosítvány szerzés nem kimondottan gyorsan zajló folyamat, sok helyen hosszú várólistára kerülnek a tanulók - én inkább ennek a várható időtartamnak tükrében próbálnám megközelíteni, hol érdemes tanulni, és nem is egyszerűen iskola után próbálnék nyomozni, hanem egy jó, és korrekt gyakorlati oktató után

2020. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Csongrád megyében a legtöbb a korrupt vizsgabiztos. Ez tény sajnos.
2020. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És még ott van a főnök aki utasítást adott arra hogy milyen százalékban kell bukni a vizsgázóknak.
2020. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt valami fura fózser a góré,megbukik szinte mindenki legalább egyszer de senki nem mer panaszkodni 😖
2020. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szegedtől nem messze lakom. Ide szegedi vizsgabiztosok járnak át.

Tegnap buktam harmadjára sajnos.

Nem fizettem. Az oktatóm szerint ezeket nem lehet lefizetni.

Tegnap egy idősebb vizsgabiztost kaptam. Jószándék ide jószándék oda, ha fizettem volna neki, lehet, nem buktat meg. Olyan dologért buktam amiért ha fizetek max csak hibavonal jár. Egy egyirányú utca végén balra kellett kanyarodnom. Kimentem a balszélre, de állítólag közel volt hozzám egy parkoló autó. A vizsgalapon hibavonal jár az "álló járművek mellett a sebességhez mérten túl közel halad el"...-hibáért.

Állítólag vészes volt a közelség. Lehet, akkor én voltam a balfék. Az viszont fura, hogy ennél a vizsgabiztosnál tegnap 3 megfelelt volt és én voltam a 3. aki bukott. Amúgy a bácsi utolsó vizsgázója voltam.

2020. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8#

Megkérdezhetem, hogyan fizetnéd le a vizsgabiztost, ha az oktatód azt mondja, hogy nem lehet?

Nyilván megkérdezted a lehetőségről.


Az tény, hogy a vizsgán a vizsgabiztos teljhatalmú úr, csak rajta múlik, hogy egy bizonyos helyzetet hogyan ítél meg, azt viszont nem értem, milyen következtetést kellene abból levonni, hogy 3 vizsgázó megfelelt, 3 megbukott?

2020. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kopi0000 válasza:
Mivel aktívan csinálom a B-s jogsit még most is, így tudok nyilatkozni elég frissen. 3 éves kismotor jogsival kezdtem el autót vezetni, így a forgalom már nem volt újdonság. Prímán vezetek ezt több oktató is megmondta, kétségbeesésembe még 1-2 ismerőst is beültettem az autóba, hogy velem van e a baj és hát 2 óra után azt mondták tanácstalanok ők is. 52 óránál és az 5. vizsgámnál vagyok, természetesen a kresz elsőre meglett, mint 3 éve kismotorra meg a forgalmi is egyből meglett hibapont nélkül. Az első vizsgámat elsiettem belátom a kezdeti hév elvitt, a másodiknál atom nagy baromságon buktatott meg mert egyirányúból kétirányú lett de ugyan úgy mind 2 oldalon parkoltak, szembe nem jött senki én mentem középre akkor jobbratarás miatt megbuktatott. Harmadiknál az útvonal közben beledumált hogy ne arra hanem emerre, jól beszartam hogy biztos be fog szivatni hát persze hogy sikerült. Utóbbinál erős hangnemben rámszólt, a szarásig tömött városba hogy itt elhagytunk egy parkolót amikor a 4 sávos út közepén mentem, persze hátulról könnyű mondani, amikor a dupla zebránál a gyalogost néztem hogy itt van parkoló. Na bepróbálom az ötödiket itt szegeden utána irány máshova mert kicsit vicces, hogy lassan egy jó állapotú autó ára megy rá erre a hulladékra.
2021. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!