Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw jetta 5. Generációból...

Vw jetta 5. Generációból milyen motorral érdemes venni? Leginkább városban használnám.. 1.6 benzin esetleg?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van, 2008-as 1.6 szívó benzin motorral. Motorikusan elpusztíthatatlan, fogyasztása egész jó (7-8 l/100km). Az autó kényelmes, belülről tágas, és véleményem szerint elég pofás dizájnt kapott. A műszerfal, rádió/klíma kezelőegysége kifejezetten szép.

Jelenleg 200e km van benne, eddig két első kerékcsapágy, első lengéscsillapítók voltak benne cserélve, olaj, olajszűrő évente vagy 10e km-enként volt cserélve. Jelenleg a tetőkárpit lóg sajnos, de ezt hamarosan megcsinálják.

Ezen kívül otthon is orvosolható vagy filléres problémák voltak még, mint pl. kézifék egyik oldalt befogott, ezt egy bowden állításával fél óra alatt megcsináltam, első fék befogott, ezt kitiszítottam és tökéletes, ablaktörlő, klímatisztítás, pollenszűrő csere.


Egyszer mondjuk megszivatott a munkahelyemen, amikor bezártam a kocsit nem villantak az indexek (ez azt jelenti, hogy valamelyik ajtó/ablak nem záródott be rendesen). Körbenéztem a kocsit, minden be volt csukva rendesen, de a bal hátsó ajtó nem záródott be. Otthon szerencsére garázsban van, így nem féltem, hogy ellopják. Itt a zárszerkezetet kellett kicserélni (ugyan így itthon, pár ezer Ft-ból).



Összességében szerintem jó kocsi, ha kifogsz belőle egy karbantartott, jó példányt akkor tökéletesen ki fog szolgálni.

2021. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!