Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2006-8 körül Audi A4, bmw 3as...

2006-8 körül Audi A4, bmw 3as vagy Mercedes c széria a megbízhatóbb? 2000es dízel kézi váltóval.

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom akkor itt a B7-es A4-re gondolsz (pont 2008-ban lett leváltva), az E90-es BMW korai példányaira, és a W204-es C mercire.


Szerintem a sorrend itt nagyon nehezen megállapítható, a Mercedest mondanám a legjobbnak, az OM646 egy nagyon jó motor - viszont a kézi váltónak rossz híre van ebben a modellben. Lehet venni, de az automatát szokták ajánlani inkább, akik szerelnek is ilyet.


A BMW és az Audi között nehéz különbséget tenni - de csak ha a 2007 előtti, még M47 motorral szerelt 18d-t vagy 20d-t nézel. Az N47, ami 2007-től volt... alapjába véve nem egy rossz motor, de biztosan hallottál már a kigyulladó BMW modellekről az utóbbi években. Na, az pont erre a motorra a legjellemzőbb, az EGR hűtőnél van egy szívócső, ahol felrakódhat a retek, és az gyullad ki, mert ez egy műanyag alkatrész alap esetben. Lehet megelőzőleg cserélni jó alkatrészre, hallottam már olyat hogy kellő győzködéssel a Wallis ezt megteszi ingyen is, de azért én sokkal inkább az M47-es előd motorra mennék, az viszont még egy tényleg megbízható motor, a szokásos turbódízel gondoktól eltekintve nincs különösebb problémája.


Az Audiban pedig az a 2.0 PD TDI motor van, ami 5-6 éve, és sokaknál a mai napig szitokszónak számít. Pedig annyira nem nagy a gond ezekkel sem, nagyon nagy futásteljesítményre képesek - csak hát a PD elemek tönkre tudnak menni, és akkor zsebbe kell nyúlni. Cserébe egy nyomatékos, tartós motor, csak ne akard chipelni. Azt már nem tűri olyan jól, mint a korábbi 1.9-es VW dízelek. A működési kultúrája viszont nem az igazi ennek a VW dízelnek, a Merci és a BMW M47 ebből a szempontból "prémiumabb" - Audinál a prémium dízel valójában a 3.0 V6 TDI, ami viszont toronymagasan veri a konkurenciát a mai napig tartósságban, ráadásul nagyon kellemesen jár.

2021. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előzőhöz annyit hozzá tennék, hogy az N47 korai éveiben (2010 előtt) nem a kigyulladástól kell félni mivel akkor még más EGR hűtővel jöttek ki, hanem a vezérléstől. Azok 150ezer fele szakadnak minden előjel nélkül. Persze ezek a korú autók szinte már mind megfutották ezt és cserélve lettek vagy garanciába, de a főtengely megmunkálási hibája miatt 150-200ezrenként újból cserélni kell majd a vezérlést.
2021. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
89%

#1-es nagyjából minden fontos dolgot leírt!


Én pont az a ritka madár vagyok aki mind a 3 autót ismeri, nekem volt 2.0PDTDI Audi A3 (2004) sosem volt vele motorikusan gond, túl van tolva ez PDTDI mizéria szerintem, jó kis kocsi.


Volt E90 320D-m M47 (2007) motorral, na az aztán tényleg a világból kimegy, csak dícsérni tudom, még amúgy eladó a volt kocsim (reklám helye) :)


Apámnak meg W204 C220CDI (2008) van, az is egy baromi jó és megbízható kocsi, szóval ezekkel szerintem nem nyúlsz mellé, ha azokat figyelembe veszed amiket az #1-es írt!

2021. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Ábel a gyakoriban! Ha. A bömös olyan jó lenne nem adnád el, mergát a fatwr tartja fent tudod is te h mi a jó meg mi nem, az Audi na az valamennyire esetleg lehet jó!

Kérdező én is az audit vagy mercit ajanlom ha ezekbol kell valasztani mindenképp, de ilyen idős nemet szrokat nem vennék!

2021. dec. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

#4

Ácsi, nem azért adom el mert rossz, hanem mert beletekertem 230 ezer kilométert és közben megváltoztak az életkörülményeim!

Amikor a BMW-t vettem, napi 80 kilométert ingáztam az agglomerációból, fontos szempont volt a fogyasztás.

Most Budán lakom napi kb 20km-et megyek, erre totálisan felesleges egy dízel!


Na meg ami a fontosabb, nem szempont a fogyasztás, így vettem egy sportkocsit helyette, amit mindig is szerettem volna, csak eddig nem érte meg gazdaságilag!


A Mercedes-ről meg annyit, igazad van a Fater tartja fenn, de nem burokban élünk, pontosan ismerem mikor mennyi gond volt vele, és mennyit költött rá, tehát kvázi ismerem az autót!

2021. dec. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!