Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Venni szeretnék egy mazda 6...

Venni szeretnék egy mazda 6 ot 1.8i TE 2009 es évjárat mik a véleményetek, tapasztalatotok rola?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Hogy a legtöbbet eszi a rozsda.
2021. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb meglepően “fiatalon” is elkezd rozsdásodni, némelyik elég durván is. Emiatt én nem vennék Mazdát, de biztos van amelyik kivétel.
2021. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apósomnak van ilyen, ugyanez a motor, 2010-es.

Az övé három éve jött Olaszországból, rozsda egy pötty sem sehol, úgy átnéztük amikor lett véve, hogy jobban nem is lehetne, mert amúgy jellemző rájuk - amit kint tartottak, és itthon vagy német területen a sózott utakon használtak, az majdnem fixen rohad már.


Mi építettünk neki külön egy fedett beállót, le lehet kopogni, azóta sincs gondja.


Apósom imádja egyébként, nekem vannak problémáim vele.


Ami jó:

- Feszes, sportos futómű. Ez nem egy Mercedes, rossz utakat érezni fogod benne, viszont cserébe egészen meglepően élvezetes vezetni egy jó kanyargós útszakaszon, minimális oldaldőlés, halál pontos és könnyű kormány az átlag modern autónál kicsit több visszajelzéssel, nagyon pontos manuális váltó.

- Van benne hely rendesen, hátul is elférni, csomagtér is tisztességes.

- Jó fényszórók, persze ez az izzóktól is nagyban függ, NightVision van benne, de egész meglepően nagy a vetítési képe. Mattulni viszont hajlamosak a fényszórók, ez is matt volt, polírozás után hibátlan.


Ami rossz:

- Hidegindításkor 1500 fölött van az alapjárat úgy egy percig, aztán megnyugszik. Azt hittük az elején, hogy ez hiba, de nem, ez ilyen és kész, már két szerelő is mondta, és hallottam is másik ilyen autót, az is ugyanezt csinálja. Sajnos ez vibrációval is jár, és az 1.8-as motor hangja nem a legkellemesebb, nem is túl halk.

- Autópályás tempónál már zavaróan bejön hátulról a gördülési zaj is, és a motor hangja is. Ezen nem segít az 5 fokozatú váltó, elférne ott egy hatodik, de a szigetelés inkább az, ami nagyon ki lett spórolva. Ekkora autótól én elvárnám, hogy kellemesen lehessen benne autópályán utazni, de a zajszint miatt én ezt már nem tartom kellemesnek. 25 éves BMW 3-as hobbiautóm nem ennyire hangos 140-nél, pedig sportkipufogós sorhatos. A 21 éves 75-ös Roverem meg maga a zen a Mazdához képest, pedig ez is V6.


Nem tudom milyen ez nagyobb motorral. Én már konkrétan gondolkodtam rajta, hogy szétszedem az egészet és leszigetelem hátul ahol a zaj behallatszik utólag, csináltam már régi autón ilyet, akkor egy sokkal tűrhetőbb autó lenne.


Egyébként a hangján kívül meglepően agilis az az 1.8-as motor. Nagyon jó a gázreakció, alulról is húz, tényleg egy sportos autó ez a Mazda 6. Csak nem túl komfortos.

2021. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
3/3-as leírta a lényeget. Nézz körül elősször, hol van rajta rohadás, aztán kezdj csak foglalkozni a motorikus részével.
2022. jan. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!