Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennél ha kiderülne hogy...

Feketeruhasember kérdése:

Mit tennél ha kiderülne hogy az új autód időszakos szervizelését nem végezték el a márkaszervízben?

Figyelt kérdés

Ha pl ragasztasz egy pici matricát pl akár az olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő cseréjéhez biztosan eltávolítandó elemek illesztésére. És mikor visszakapod az autót minden érintetlen és egyertelmű hogy csak papíron fizettettek ki veled alkatrészt/munkaórát.

Esetleg talán még olajat sem cserélték.


Ha így járnál akkor mit tennél?


2021. dec. 3. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez így kimeríti a csalás fogalmát.


Visszamennék és elmondanám nekik, hogy vagy megcsinálják vagy feljelentés.

2021. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem hagynám szó nélkül, és mennék a főnökhöz.
2021. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.

Feljelentés esetén, kötelező lenne a szervíznek kiadni a műhelykamerák felvételei, ahol percre pontosan látható lenne, hogy meddig dolgoztak a kocsi, ki dolgozott rajta, és mit.

2021. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Felvételeit* kocsin*.
2021. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez előfordult. A lízingelt bajor suvon olajcserénél mindig a minimális olajat rakták. Úgy derült ki, hogy egyszer elszámolták magukat és 10km után jelzett a számítógép hogy nincs elég olaj. A másik amit kiszámláztak de nem csináltak meg az a fékbetét csere. Gyári sorszámú volt pedig előtte már cserélték. Ez márkaszervíz volt.
2021. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Főnök mit kezd ezzel? O találja ki gondolom ezt a "rendszert"
2021. dec. 3. 18:53
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha a főnök találta ki, ha nem ő felel érte.

Ez csalás és az autó tulajdonos pénzének az ellopása akkor is.

Új alkatrészekért fizettél, amin nem kaptál meg.

2021. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképp reklamálnék, egyúttal jelezném az anyacég felé is, elvégre a márkaszervizük az ő hírnevüket rontja! Elvégre aki nem ért hozzá, nem veszi ezeket észre és gallyra megy az autója az a márkát fogja szidni, nem a szervizt! Nem veszi többé a márkát és másokat is lebeszél róla.
2021. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez vélhetőleg a szervízben dolgozók sara. kiíratják a raktárból az anyagot, de nem építik be ha nem kilopják és vagy eladják egy haver autószerelőnek vagy pedig saját maguk maszekban építik be másik autóba.

Én is ezt tapasztaltam a Fordnál. Volt egy vezérlés csere, mivel eltelt (ha jól emlékszem) a 7 év, de nem volt benne 80 ezer km sem és olyan hülye voltam,hogy szakszervizre bíztam.Majd pár hónapra rá az esedékes olajcserénél megjegyezte a szerelő akihez évekig hordtam az autókat (és megbízok benne), hogy "elég viseltes a vezérlés". Vélhetőleg csak kiszámlázták, az anyagot pedig lenyúlták. Ez a mellékesük.

2021. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Rendőrség, NAV, ha ilyen pofátlanul átbasznának még a kocsmában is feljelenteném őket, ahova járnak munka után.
2021. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!