Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan fagyhat rá a szélvédőre...

Hogyan fagyhat rá a szélvédőre kristályosan -1 fokban a -19 fokig fagyálló ablakmosófolyadék?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy tesco márkájú fagyállót vettem, azonban teszteltem a -18 fokos mélyhűtőbe rakva egy napra nem fagyott meg.. a szélvédőn mégis hogyan kristályosodhat ki, ha az ablakra spriccelem és megyek vele?

2021. dec. 3. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A levegőben lévő pára fagy rá egy pillanat alatt. Állítsd a fűtést a szélvédőre, a meleg üvegre nem fog ráfagyni.
2021. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
50km/h menetszél -1-1 fokban kb -20foknak felel meg. A téli szélvédő fagyállósága nem azt jelenti, hogy nem fagy meg, ha kispricceled menetközben, hanem azt, hogy mag a folyadék nem fagy meg a tartályban. A legdrágább -35fokos is egy másodperc alatt a szélvédőre fagy menet közben.
2021. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
100%

Ezek között találod meg a magyarázatot, tesztekkel /amúgy a 2-es tökéletesen leírta/.


[link]

2021. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem.. csak logikátlannak tartottam, mert ha van valami ami -19 fokig bírja a hideget fagyás nélkül, akkor -1 fokos külső hőmérséklet mellett az 50 km/h-s menetszélnek legfeljebb csak azt kellene meggyorsítania, hogy a -1 fokot hamarabb elérje, de még kellene még +18 fok akkor is, hogy megfagyjon. Azért sem értettem, mert a mélyhűtőben nem fagyott meg, pedig rég lehűlt már -18 fokra.



Tehát azért logikátlan, mert attól még, hogy -1 fokos menetszél éri, a -19 fokot nem kellene elérnie.

2021. dec. 3. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

+ a menetszél miatt jóval hamarabb kipárolog belőle az alkohol :)


Fűtsed a szélvédőt (is) és nem lesz gond.

2021. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na így már érthető. :)


Erre nem is gondoltam! Köszi!


Igazából fűteném, csak amíg hideg a motor, addig nincs mivel xD

2021. dec. 3. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ide menetszél, én kemény 5 km/h val mehettem, kint -1 fok volt, és a -30 fokos szévédő mosó rózsaszírmai elkezdtek kinyílni a szélvédőmön :D Rányomni a ventillátort, és folyamatosan spriccelni és törölni hogy kiláss, és abba fog maradni. De jó lenne ilyenkor egy fűtőszálas szélvédő :/
2021. dec. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ilyenkor én spriccelem rá folyamatosan és törölhetem.. de igen.. A fűtőszálas szélvédő lenne ilyenkor a megoldás. Biztos van több olyan autó is amibe van, én eddig még csak Fordokban láttam.


A levegőt ugye hiába fújom rá, mert amíg hideg a motor, addig baszhatom. Elindulni meg el kell, mert a motornak is jobb, ha nem járatjuk hidegen sokáig. Bár a benzines autóm relatíve hamar (kb 1-2 km) bemelegszik annyira, hogy a vízhőfokmutató még alig moccan meg, de legalább már fúj langyos levegőt, ha nem is meleget. Egy dízelautó, ami lassabban melegszik be, annak nagyobbb szívás :/

2021. dec. 4. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 pont tegnap néztem hogy -1 fokban a dízelemnek úgy szaladt fel a vízhőfok mérője az első pár km után mintha kézzel toltam volna :D Mondjuk azt tegyük hozzá hogy van benne állófűtés, és az autó ilyenkor magától bekapcsolja indításkor is, hogy előbb bemelegedjen. Amúgy én legutoljára VW-ben láttam fűthető szélvédőt, de valamiért nagyon nem egy elterjedt dolog. Lehet idegesíti az embereket az a sok apró csík? :D Engem nem zavart. Amikor menet közben kezd el párásodni a szélvédő full random, és hiába nyomatom a szélvédőre a levegőt elég lassan kezdi el mentesíteni, akkor mondom mindig hogy bárcsak olyanom lenne :D Habár a klíma is egy jó megoldás, mert szárítja a levegőt télen is, és nem engedi hogy párásodjon az ablak.
2021. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!