Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A full hybridről vannak...

A full hybridről vannak tapasztalatok? Állítólag országútra nem valók, mer lomhák, és a robbanómotor fordulatszáma folyton ugrál le és fel, ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
2021. dec. 4. 06:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kezdjük az #1. válaszolóval :)


2. Ha full hibridről van szó, hogy jön ide a robbanómotor?


HOGYAN MŰKÖDIK A FULL HYBRID?


A full hibrid technológia elve a soros/párhuzamos meghajtás, ami annyit jelent, hogy a gépjármű vagy tisztán elektromos hajtással, vagy a benzines és az elektromotor közös munkájával halad. Az öntöltő hibrid hajtás visszanyeri a fékenergiát, ami az akkumulátor töltéséhez használ, így képes eltárolni a felesleges energiát, hogy azt később felhasználja.


Szóval #1. válszoló nem vezett ilyet, de még NEM IS TUDJA, HOGY MI A FULL HYBRID :)

2021. dec. 4. 09:30
 12/19 A kérdező kommentje:

Okés kacok. Mindenki megkapta a plusz jelet.


Köszi aválaszokat.


Kiszálltam :)

2021. dec. 4. 09:33
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Olyan kifejezés nincs hogy full hibrid. Azt simán hibridnek hívják ami tud full elektromos üzemet.
2021. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Suzukinál ne legyenek olyan nagy elvárások
2021. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk egy éve van full-hibrid (azaz plug-in-hibrid) autónk. Városi sebességnél a villanymotor hajt, míg autópályán már direktben hajt a belsőégésű motor. Nagyon nyomatékos bármilyen sebességen. Rálépsz a gázra és gyorsul bármikor késlekedés nélkül. Sőt, sokkal simábban, megtorpanások nélkül gyorsul, mint egy tisztán belső égésű motorral felszerelt autó, mivel a villanymotornak nem kell sebességváltó, benzinmotor ágában levő automata pedig sokkal gyorsabban vált, mint kézzel lehetne. Ráadásul sebességváltás után az ekkor segédvillanymotorként működő generátor pörgeti fel a benzinmotort a szükséges fordulatszámra. Nem is érezni, hogy mikor vált sebességet, sem azt, hogy mikor vált hibridről direkt hajtásra.

Azt sem tudom, mikor mekkora a fordulatszám, mert alaphelyzetben nincs is fordulatszámmérő a műszerfalon, csak teljesítménymutató. Nem is kell, mert teljesen rá lehet bízni a gépre, hogy mikor mit csináljon.

2021. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

Lomhának én senkitől nem hallottam még.

Autópályán sem fog szétesni egy hibrid. De pont az előnye fog elveszni. Mert vagy beállsz egy kamion mögé. De akkor minek mész pályán?! Vagy mész 130-cal, de akkor úgyis a belsőégésű motor fog dolgozni. Ez esetben a teljese elektromos hóbelevanc csak ballasztsúly lesz az autóban. Ha pedig plusz súlyt cipelsz magaddal, az nem épp a fogyasztáscsökkenést fogja szolgálni. Ennyi hátrányod lesz.

2021. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%
A hibrid autó a világ egyik legnagyobb hülyesége. Benne van minden technika a belsőégésű motorhoz is, plusz akkupakk, elektromos motor, kábelezés, minden. Komplikált, felesleges.
2021. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Beviz Elek ***** válasza:
67%

#16

Kivéve a Toyota rendszere ahol egy Atkinson ciklusú motor van (szűkebb tartományon de hatékonyabb) egy bolygóművel ami segítségével az elektromos és benzinmotor változó arányban összedolgozhat és így sokkal többet járhat a hatékonyabb tartományban a benzinmotor.


De más hybrid rendszereknél is besegít az elektromotor hogy pl dombon felfelé kevesebb üzemanyagot használj el…

2021. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%

Az általad leírt “full-hibrid” kifejezés nem létezik. A full “teljesen”-t jelent a hibrid pedig az elektromotor és belső-égésű motor kombinációját, magyarul két különböző dolog együttesét. Paradoxon, na de mindegy.


Nekem plug-in hybriddel van tapasztalatom, másfél éve használom. Városban gyakorlatilag csak elektromosan járok, autópályán keveset megyek, de oda önmagában a benzinmotor is bőven elegendő. Az Auto eDrive funkció pedig az én autómban helyettem eldönti, hogy mikor állítja le vagy éppen indítja be a benzinmotort. Tökéletesen működik.

2021. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!