Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autistaként elfoglalom a...

Ha autistaként elfoglalom a mozgássérült helyet mert kaptam olyan igazolványt, az mennyire etikus?

Figyelt kérdés

Nekem is van mozgássérült igazolványom, bármilyen kocsihoz használható. Kaptam arra hogy autizmussal élek meg a gerincem is eléggé rokkant (tudok mindent, csak nagyon látszik meg voltak belőle láb fajdalmaim)

De kerekesszékes az szerencsére nem vagyok.


Nos, ugye van ez az igazolványom.

Ha ilyennel beállok mozgássérrült helyre úgy hogy közben a két lábamon közlekedem mert más a bajom akkor az mennyire etikus szerintetek?


Mert a törvény szerint teljesen oké lenne de azért mégis csak… nagyon sok helyre be engednek vele kocsival ingyen, temetők kórházak stb de az hogy arra a helyre etikailag állhatok -e..


25/n



2021. dec. 4. 13:56
A kérdező szavazást indított:
Ha van ilyened, akkor neked is jár az a hely
Inkább ne állj oda így, csak végső esetben ha pl tényleg nincs máshol hely
Így inkább egyáltalán ne állj arra a helyre
26 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nos a válaszom nem Szilvinek szól, mert őt ismerjük, hanem így általánosságban. Ha megillet az engedély, nyugodtan parkolj csak oda, és ne foglalkozz, hogy unatkozó frusztrált emberek feltesznek a FB csoportjukba és erre recskáznak. A legtöbb ilyen hely úgyis nagyrészt üresen áll, te jogosan használhatod.
2021. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

A parkolási engedély nincs ahhoz kötve, hogy az alanynak kötelezően egy zsák krumpli mozgáskultúrájával kell rendelkeznie. Ha van ilyen engedélyed, annak nyilván van valami oka. Sokan nem értik, hogy csak azért, mert egy probléma nem azonnal, messziről szembetűnő, az nem azt jelenti, hogy nem létezik.


Erről az jut eszembe, mikor még sok évvel ezelőtt busszal mentem haza és egy öregasszony elkezdett hisztizni, hogy egy fiatal srác nem adta át neki a helyét. A srác felhúzta a nadrágszárat és villantott egy teljes lábas gipszet. De volt olyan is, hogy egy vak nőnek a kutyáját szólták meg, pedig a kutyán ott volt a ruha, de nyilván a parasztot az nem érdekli, a vakság meg nem túl feltűnő, mikor egyhelyben áll a buszra várva.


Lényeg a lényeg, a problémádat te ismerheted, a vadidegen nem. Másnak semmi joga beleszólni abba, hogy te hová parkolsz. Az engedélyt nyilván okkal kaptad, így abszolút jogod van használni a mozgássérült parkolókat.

2021. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Szilvike, Yarisoddal mi van? Állj máshova, ahol nem tudsz trollkodni.
2021. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
mivel a videjóid jók így te azt csinálsz amit akarsz
2021. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!