Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni.Milyet...

Robogót szeretnék venni.Milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Csak B kat. jogsim van.Még soha életemben nem volt robogóm és egyáltalán nem értek hozzá.Megbízható legyen.Annyit tudok ,hogy van 2 és 4 ütemű.A 2 üteműek nagyon büdösek,így a 4 ütemüre gondoltam,Városban,munkába járáshoz használnám.

Előre köszönöm a segítséget.



#robogó #2 vagy 4 ütemű
2021. dec. 4. 18:46
A kérdező szavazást indított:
2 ütemű
4 ütemű
Semmilyen,mert úgy is felborulsz vele.
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igazából a harmadik opció is nagy igazság, mert ahogy mondani szokás, kétféle motoros létezik: aki már esett és aki esni fog. De amúgy hogy milyet vegyél, azt neked kell eldönteni, mi max a különbségekben tudunk segíteni.


A 2 üteműek alapvetően erősebbek és nyomatékosabbak azonos lökettérfogatnál (50ccm ugyebár), illetve egyszerűbb szerkezetűek, ezért javítani is könnyebb. Hátránya viszont, hogy a nagyobb teljesítmény melléktermékeként hangosabb, többet fogyaszt és nagyobb az alkatrészek igénybevétele, illetve öntögetni kell folyton a benzinhez az olajat minden tankolásnál.


Igazából szerintem egyikkel sem jársz jobban, mint a másikkal. Az előnyök és hátrányok többé-kevésbé kiegyenlítik a kettő közötti különbségeket. Én szimplán azért ajánlanám a 4 üteműt, mert gyűlölöm amúgy a robogók hangját és mint írtam, egy kicsivel halkabbak, meg eleve a hangszínük kevésbé fülsértő. A 2T szagot mondjuk én szeretem, de a legtöbben bizonyára nem, szóval városban az is jól jön, hogy kevesebb szagot ereget magából a 4 ütemű.

2021. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csakis a 4t. Oké, hogy bonyolultabbak, de nem is mennek tönkre gyakrabban, mint a 2t társaik. Undorító a 2t szag számomra.

Én nagyon szerettem a 4t Piaggio-mat amikor még robogóztam. 2.5l-ből kényelmesen eljárt. Halknak egyik sem halk, de a 4t csendesebb.

Nyomatékosabb is a 4t robogó, hidd el nekem volt 2t is. Lehet, hogy mondjuk 50-ről jobban gyorsul a 2t, de a 4t higgadtabban oldja meg, érezhetően több benne a nyomaték. Milyen furcsa nagy nyomatékról beszélni 50ccm-es kávédarálóknál, na de kiváló közlekedési eszköz városban úgyhogy hajrá!😎

2021. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Valami japán 4 ütemű márkát fogok nézni.Hondára gondoltam.
2021. dec. 4. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Túl sokáig ne nézelődj, mert értelmetlen. Annyira egyszerű és kiforrott technológiáról van szó, hogy egyszerűen nincs különbség a márkák között. Ugyanolyan jó és megbízható az összes. Ha Hondát szeretnél, akkor vegyél Hondát, de tudsz pénzt spórolni ha itthon kevésbé ismert márkát keresel, például a Kymco. Tajvani márka, ott eszméletlenül népszerű, itthon nem igazán és emiatt jóval olcsóbb. De ez csak egy példa volt, a lényeg, hogy nem lehet mellényúlni semmivel.
2021. dec. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet.Megnézem a Kymcot.
2021. dec. 5. 07:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!