Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a terület magántulajdon?

Ez a terület magántulajdon?

Figyelt kérdés

[link]

A kép baloldalán található tömbnél álltunk meg pár napja. Azon a részen, amit kitakar a fa, a legbelső garázsok előtt. Nem álltam be közvetlen egyik garázs elé sem, hanem az úttal párhuzamosan álltam meg, úgy fél méterrel beljebb az út szélétől (tehát rálógva a fűre), hogy a túloldalt ugyanúgy párhuzamosan álló autók és köztem elférjenek azok, akik tovább akarnak menni az utcában. Csomagokat vittünk az egyik céges egyterűvel egy lakóhoz. Ez volt az első hosszú utam, nem rég szereztem meg a jogsimat, így az egyik kollégám is velem volt. Amint megálltunk még ki sem nyitottam a hátsó ajtót, már az épület egyik ablaka nyílott is, egy 70 körüli férfi kiabált ki, hogy azonnal takarodjunk onnan, mert az magánterület, ott nem lehet megállni. Nem érdekelte, hogy 10 perc lesz az egész. Utolsó mondata az volt, hogy hívja a rendőröket, és bebaszta az ablakot. A kollégám azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, idióta. Kipakoltunk úgy 10-15 perc alatt és már mentünk is tovább. Ahogy kikanyarodtam az utcából láttam, hogy jön velem szembe egy rendőrautó. Nem állított meg, tükörből láttam, hogy a képen látható kis zsákutcába fordul be, ahol én is voltam. Tehát tényleg rendőrt hívott az öreg.

Ez valóban magánterület lenne? Nem lehet megállni még úgy sem, hogy bármikor odébb megy az ember ha útban van? Ha hamarabb érnek oda a rendőrök, akkor megbüntethettek volna? Nem volt semmilyen megállást korlátozó tábla az utcában, szóval szerintem szabályos voltam ott. De tényleg rendőrt hívott, azt meg olyankor nem szokás tenni, ha nem tudja biztosan az ember, hogy nem neki van igaza.



2021. dec. 4. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez sima települési utca, nincs tábla, nincs felfestés, nincs sorompó, akkor nem magánterület.
2021. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen idióták. A rendőrök kijönnek, de ennyi.

Ismerek egy fickót. Roki, de nincs kijelőlt parkoló.

Ha elfoglalták a "helyét", rendőrt hívott. Kijöttek. Elmagyarázták neki, hogy nincs ok intézkedésre.

Kibulizta az önkormányzatnál, higy jelöljenek ki. Megtörtént.

A házban más mozgássérült us van. Ha ő állt ida, akkor us szólt a zsaruknak.

Én a helyükben már őt büntetném.


A fűre állás viszont szabálytalan volt. Ha 5 perc, ha 5 nap.

2021. dec. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fűre tilos állni a legtöbb helyen.
2021. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szóval ha valaki lefüvezi a garázsa előtti placcot (mint ahogy a képen is van, a piros autón túl), akkor oda azért nem szabad állni, mert nem betonos? Ezen logikával, ha feltörnék az aszfaltot, befüvesítenék az utcát, akkor senki sem hajthatna be csak ők?

2021. dec. 5. 08:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen lehetett magánterület, de ha ez nincs sehol kiírva, akkor honnan tudja az ember?

Meg ha magánterület is, akkor valószínűleg a társasház közös használatú területe és mivel egy lakónak szálítottatok, így teljesen oké.


Viszont gondozott fűre ráhajtani igazi tahóság attól függetlenül, hogy magán- vagy közterület. Mellesleg a legtöbb településen tilos is.

2021. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Látom, a kötekedés megy.

Nem, ha valaki feltöri a szilárd burkolatot, és befüvesíti, az nem törvényes. Ezt te is pontosan jól tudod.

A fűre állás szabályossága helyi rendelettől függ. Hogy mit tekintenek annak, és mit nem. Van, ahol rettentő elhanyagolt terület ilyen szempontból védett, más helyen, ahol az ott lakó akár locsolja, nyírja stb., az meg nem esik a rendelet védelme alá.

Idegen ezt nem tudhatja, ezért a békesség kedvéért jobb úgy megállni, ahogyan a KRESZ előírja, és az ilyen helyeket elkerülni.

2021. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az elég szomorú, hogy friss jogsival nem tudod a megállás és várakozás szabályait. Egyébként jól írják előttem. Helyi rendelet szabályozhatja, hogy lehet-e fűre állni.
2021. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

A KRESZ szerint:


"Járművel megállni, ill. várakozni kétirányú forgalomra alkalmas úton, ha a közúti jelzésekből más nem következik:


csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén (az úttest széléhez 30 cm távolságon belül),


azzal párhuzamosan,


egy sorban szabad."


Tehát a padkát nem hasznalhatod lakott területen belül megállásra.


A füves rész viszont már az...

2021. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!