Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mai autó valóban nem...

Egy mai autó valóban nem tartós, vagy csak városi legenda ez is?

Figyelt kérdés
Néha kíváncsiságból megnézem a mobile.de-t s rengeteg 4-5 éves autóban már legalább 4-500 000 ezer km van. Régebben ez a km 10-15 év alatt szaladt egy autóba általában, nem voltak igénybe véve az autók, mint manapság. Tehát igazából én nem lepődöm meg, hogy egy mai autó 10 éves korára "széthullik". Plusz régen is gyártottak kevésbé megbízható típust, illetve, ha annyira megbízható lenne manapság is egy 2.5 tdi sor5 A6, vagy Transporter T4 például, akkor tele lenne velük a közút. Szvsz csak egy városi legenda, hogy a mai autók hulladékok lennének. De lehet én tévedek, ezt is felvállalom természetesen.
2021. dec. 6. 01:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

legenda.

Évi 100.000 legfeljebb a taxiknál divat.

Enyém 7 éves 100.000 és kopókon kívül semmi baja.

Inkább típusfüggő. Az előző ennyi éves korára már sokat trélerezett. Ugráltak a szálloda és szervizszámlákba a forintok.

2021. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem hogy nem olyan tartósak, hanem konkrétan a modern autósok baromi tartósak és megbízhatóak.

Nézzük csak például a nagyon feleslegesen sztárolt W124-es Mercedest. Mit dicsérnek rajta? A 200D-t, ami a dögnagy, ólomnehéz motorból tud vagy 55 lóerőt. Vagy a 250D, ami vagy 90-100 lóerő, vagy még annyi sem? Na hát így könnyű csinálni nagyon tartós motort, hogy nagy motor, erő nuku, és még cserébe zabál is vagy 7 litert legalább.

Ehhez képest egy modern 2 literes turbódízel (vagy benzines akár) 150 lóerő alaphangon, 5 litert eszik, baromi csendes, nagyon finoman jár, és minden földi jóval el van látva. És igen, elfog menni 500 ezer kilómétert, de egy 2.0 CRTDI VW féle motor, vagy egy 2 literes Mercedes motor még jóval többet is. Igen, lehet közben kell egy turbót vagy befecskendezőt cserélni, és?? A W124-ben is kellett, ajajj. A modern autók sokkal jobbak, mint a régiek, erőben és minden másban is 5x annyit nyújtanak, mint a régi autók.

2021. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Miért gondolja azt valaki ha van 100ezer km a kocsijába, ami probléma mentes volt, akkor az már egy kib@szott jó konstrukció? Legyene benne legalább 350+napi használat na az már valami.
2021. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
12. "és minden földi jóval el van látva." Néha feleslegesen sokkal is. Mondjuk én azt szeretem, ha egy autót én irányíthatok. :( De majd az idő igazolja perszem.
2021. dec. 7. 23:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Persze persze. Az idő azt is igazolta, hogy jobb volt a kőkorszakban, mint ezzel az ultramodern 4 kerekű csodákkal (nem).
2021. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15 a 4 kerekű csodák leáldozóban vannak, ami a zöld politikát illeti.
2021. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16os

Sajnos minden leáldozóban van már itt, ami az igazi vagány dolgokat illeti.

2021. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17 sajnos. Egyetértünk.
2021. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!