Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autókkal lehet minimum...

Milyen autókkal lehet minimum 2.8 tonnás utánfutót húzni?

Figyelt kérdés

Használt autót szeretnék vásárolni, amivel el tudok húzni minimum 2.8 tonnás utánfutót. (Van B+E jogosítványom)


Milyen márkák/típusok között érdemes keresgélni, 1-3millió forint között?



2021. dec. 7. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Ennek így nincs értelme. Mi az hogy "minimum 2.8 tonnás"? A KREZS-ben vezethetőségnél soha sem a minimum súly számít, hanem a megengedett legnagyobb.


Az alapszabály, hogy a pótkocsi össztömege nem haladhatja meg a személykocsi össztömegét. Tehát egy 2.8 tonnás össztömegű pótkocsit egy minimum 2.8 tonnás össztömegű autóval vontathatsz.


De ilyen szerelvényt nem is vezethetsz "B"-vel, még +"E"-vel sem, mert ez alapból 5.6 tonna, amihez már "C" kell. ("B"-vel max 3.5 tonnás szerelvényt vezethetsz, +"E" esetén is! Az "E" annyit változtat hogy húzhatsz nehéz ( 75 Kg-ot meghaladó) pótot is, de csak úgy, hogy az egész szerelvény együttes megengedett ( tehát nem az éppen aktuális!)ösztömege nem haladja meg a 3.5 tonát.)

2021. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

1. Ez így nyilván baromság,nehogy már az én 1700 kg öntömegű, 2100 kg-t vontatható személygépkocsimhoz teherautó jogosítvány kelljen.


Kérdező, ML Merci kategóriájában keresgélj.

2021. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

2-es

Nyilván baromság. Csak 20 éve foglalkozom ezzel.


A te 1700 kg. öntömegű(!) autód megengedett legnagyobb össztömege jóval több. Valószínűleg 2100 kg, ezért vontathat ennyit.

És bizony, ahhoz a szerelvényhez már C+E kell, még ha te baromságnak is tartod ezt.

Bárcsak annyi millióm lenne ahány jogsit elvettem már ilyen miatt a hozzád hasonló KRESZ tudoroktól! Még az unokámnak sem kellene soha dolgoznia! :-D

2021. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem vetted te el senki jogosítványát, szét is húzták volna érte a szádat. Ha személygépkocsival vontatsz,

3500kg össztömegig B kategória kell. Fölötte B+E.

Ne, okosodj, bár magad is kikereshetted volna 1 perc alatt: [link]

2021. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es

Látom a keresés már megy. Már csak szövegértésre kéne rágyúrni. :-D

Az általad linket oldalról:

"Nehéz pótkocsi vontatása esetén a járműszerelvény (mindkét jármű) megengedett legnagyobb össztömege összeadva pedig nem lehet több, mint 3500 kg."

2021. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Szimpla B-kategóriával... Az is ott van, B+...

3500 fölött BE. Erőlködsz még egyet, vagy tudsz úriember módjára viselkedni, és belátod, hogy tévedtél?

2021. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Mielőtt tovább égetnéd magad:

Ezt írtam az első válaszomban is:

B-vel szabadon vontathatsz max 3500 Kg-os járművet és vele könnyű pótkocsit ( max 750 Kg-os).

Ha van E is, akkor vontathatsz nehezebb pótkocsit is, de csak addig, amíg a szerelvény együttes össztömege nem haladja meg a 3.5 tonnát.

De itt befejeztem. Unom a sufnijogászokat oktatni. Pont olyan vagy akik a járdán parkolás miatti bírságnál azzal érveltek, hogy "de hát nem tiltja tábla". :-D Vezess kedved szerint, aztán egyszer majd a saját bőrödön tanulod meg a KRESZ-t, ha már máshogy nem ment.

2021. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Olyan autók érdekelnek amelyek forgalmi engedélyébe bejegyzett vonóhoroggal fékezetten/ráfutófékkel vontatható tömeg 2.8 tonna.
2021. dec. 7. 19:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudtam én, hogy nem vagy úriember. Ha esetleg írástudó ember közelébe kerülsz (bár kétlem, hogy keresed az ilyenek társaságát, pláne ők a tiédet) kérd meg, hogy magyarázzák el.
2021. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dodge RAM pl :)
2021. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!