Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár hűtőfolyadékra...

Motorkerékpár hűtőfolyadékra tölthetek ideiglenesen eltérőt? Napokon belül megy teljes cserére, de minimum alatt van. Az enyémbe valami neonzöld van, de a motoros boltban csak sárgát tudok venni.

Figyelt kérdés

2021. okt. 22. 20:26
A kérdező szavazást indított:
Tölthetsz rá eltérőt
Nem tölthetsz rá eltérőt
6 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Tökmindegy a színe, amíg fagyálló hűtőfolyadékot töltesz bele. Ha kisebb vagy nagyobb koncentrációjú, mint ami benne van, akkor a fagyáspontja fog megváltozni. Ha koncentrátumot veszel, és rossz arányban kevered be, kb egyedül azzal tudod elrontani. Bekevertet nyugodtan rátöltheted, de a csere alkalmával érdemes lenne egyben azt is megnézni, miért fogyhat, mert valószínűleg nem diffundál, hanem valamilyen tömörtelenségen elfolyik vagy az égéstérbe kerül és gőzként távozik.
2021. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van egy gyanúm, a hűtőrendszer csöveinek bilincses csatlakozásainál (bocsi laikus vagyok, ennél jobban nem tudom körbeírni) látok száradt hűtőfolyadékot, valószínű a bilincsekkel lesz a gond, ott folyatja.
2021. okt. 22. 20:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a jobb eset, ha a bilincsnél folyik, ha szerencséd van, egy utánhúzás megoldja.
2021. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, remélem így lesz :)
2021. okt. 22. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem az van, hogy jobb desztvízzel töltögetni, ha úgyis csere lesz hamarosan?


Egyébként nem mindegy hogy mit locsol az ember bele. Az autókból kiindulva, ott sem véletlenül vannak külön típusokhoz ajánlott anyagok. Egy egyik oldja az alumíniumot a másik meg a rezet.

2021. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam deszt vízre is, de motorokhoz nem láttam nagyon különböző fajta hűtőfolyadékokat, ezért gondoltam, hátha. Egyébként most megtaláltam a motul motocool expert leírásában, hogy vegyíthető bármilyen készítménnyel, úgyhogy remélem igazat ír.
2021. okt. 22. 21:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak rendes vizet tölts bele, ha úgyis kicseréled.

Még most nem fagy és lehet keverni vele.

2021. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hadd vízkövesedjen a rendszer.
2021. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8. Teherautókkal évekig csak csap vízzel jártunk és semmi baja nem volt.

Persze hogy az érdek az hogy mindíg mindenkor a drága fagyállót kell bele venni, még ha rövidesen le is lesz engedve, cserélve.

AZtán a környezet védelem is levan sza.va.

2021. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ennyi időre akkor önts bele desztillált vizet, az is tökéletes.
2021. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!