Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindig alacsony a motor...

Mindig alacsony a motor hőmérséklet. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Mióta bejöttek a kicsit hidegebb időszakok, azóta a műszerfalon folyamatosan szinte nullàn van a motor hőmérséklet mutatója. Hiába megyek az autóval 30 kilométert nem megy sokkal fentebb. Nyáron minden rendben volt, meg ha van minimum tíz fok akkor is rendben van, de azalatt nem nagyon.

Mit lehet vele kezdeni? Ez nagy probléma? Mi okozhatja? Olvastam, hogy a termosztàt lehet a hunyó. Ha az a baj, akkor azt drága lenne megcsinàltatni?

Suzuki Swift Sedan 1.3-ról van szó. 2001-es évjárat. Első autóm, szóval nem nagyon tudom még a dolgokat az autókkal kapcsolatban.

Kérlek, ne nézzetek le, és ne szóljatok be, azért mert ezt nem tudom. Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!


2021. dec. 7. 18:56
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
75%

99%, hogy termosztát hiba lesz. Bárdi, Unix keresői elég intelligensek, típus alapján rá tudsz keresni a neked megfelelő termosztátra és tudsz az árával kalkulálni.

Nagy problémának nem olyan nagy, hetekig el lehet így vele közlekedni, de hosszútávon mindenképpen érdemes megcsináltatni.

2021. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Termosztát: nem zaár le, ezért folyamatosan kering a víz a hűtő rendszerbe.


10-15 ezerből meglesz.


És még fűteni is tudod majd!

2021. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mihabarabb cserélj termosztátot. A hideg motor jobban kopik. Itt a tél, legalább lesz fűtésed is.
2021. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, a fűtés is értelemszerűen maximum langyos levegőt fúj.

10-15 ezer nem vészes, köszönöm a válaszokat! A héten beszélek is a szerelővel.

2021. dec. 7. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:

10-15e... mi van???? :D


bár ha a 10-15e-t munkadíjjal együtt értetted akkor nem szóltam.

csak mert kemény 2500-3000ft a termosztát ebbe az autóba!


Unixot meg bárdit felejtsétek már el!!! Hülye aki onnan vásárol.

2021. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Zs+u-nál van vagy 1000 Forint.

2 csavar fogja, kitekered, és berakod.


A 15 ezres a mérnökinformatikus SUV-os, aki 300 ezer forintos biciklivel járkál....

2021. dec. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előtte azért engedje le a hűtővizet :D
2021. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én írtam a 10-15 ezret, nem tudom mi a baj?


Ránéztem az első hirdetésre az 5000 táján nem volt, kezdő autós: ne a termosztát csere legyen az első dolga!


Kezdő autós: valszeg még nincs egy rendes, ismerős szerelője.


Hideg tél jön, befigyelhet még egy hűtőfolyadék csere is.


Ez mind nem lehet több 15 ezernél, de szurkolók én is, hogy egy ötösből meglegyen.

2021. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Autószerelőnek tanulok, de még ilyesmit nem cseréltem (nem túl rég kezdtem a sulit), szóval még egy ismerős szerelőhöz járok, és majd ő kicseréli.
2021. dec. 8. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!