Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó vagy benzines...

Elektromos autó vagy benzines legyen?

Figyelt kérdés
Szüleim autót akarnak venni, sajnos a jelenlegi 2007-es Suzuki Swiftet totálkárosra törték, én meg kölcsön adtam a 20 éves Yarisomat, home officban dolgozom, nincs szükség autóra most jelenleg. Tőlem kérnek tanácsot, de én is csak laikus vagyok. Azt kell tudni, hogy leginkább csak városban mennek, 4.5 millióért néznek kocsit. Eléggé rühellem az e-autókat, de be kell látnom, városban az éri meg, a benzinesnek, dízelnek maga a pokol, főképp, hogy ők elég sokat járnak hideg motorral. Ti mit gondoltok? Érdemes 5-6 éves e-autót venni 4.5 millióért? Bár állami támogatással egy új SPRING is kijön ennyiből. Azt látom, hogy a benzinesek se sokkal olcsóbbak.
2021. dec. 8. 02:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért még ha találsz is elektromos autót használtan, lesz bőven bajod vele. Szóval benzin.
2021. dec. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

Az e-autók nagyon jók viszont az állami támogatásra ne számíts. Ezt évente 1x nyitják meg és a nagy kereslet miatt csak azok kapják meg akiknek sikerül bejelentkezni az első 5 percben, majd a siralmasan rossz weboldalon 1 óra anyázás mellett kitölteni az adatokat. 4.5millióért egy használt Leaf ami szóba jöhet amiknek ritkarossz akkuja van, bár szerintem városi autónak így is bőven megteszi.


Esetleg egy újabb mild-hibrid Swift, vagy valamelyik autó a Toyota hybridjei közül (pl Auris).

2021. dec. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hybrid
2021. dec. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy jobb aksis Leaf nem lenne rossz, vagy egy Zoe. De ott nagyon meg kell nézni, hogy ne bérelt akus legyen.

Ha a méret nem számít akkor még szóba jöhet a C-zero/imiev/ion trio. Ugyan az az autó, más márkajelzéssel és nagyon pici.

2021. dec. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Akkor vennek elektromosat, hogy ha otthon is tudjak tolteni es tenyleg kizarolag rovid tavokra hasznaljak. Ez esetben egy hasznalt Nissan Leaf-et vennek.

Ha nem, akkor egy hibrid lenne a legoptimalisabb, de ebbol a budget-bol azert is leginkabb hasznaltat kapsz.


Ha meg az sem, akkor johet a benzines.

Szerintem amugy full jok az elektromos autok arra, amire valok.

2021. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a spring az új autók legalja; csak második autónak venném

vegyenek benzinest

2021. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"kizarolag rovid tavokra hasznaljak"

Van eleltromos autó ami letol 500km-t egy töltéssel és amíg megálsz egy kúton kávét venni addig félig fel is töltött újra. Nem értem mindenkinél ezt a rövid táv fszságot.

2021. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: 500-at valos korulmenyek kozott (klima, futes stb.) szerintem meg nem igazan van olyan, ami tud, de ha van is, akkor boven nem ebben az arkategoriaban.
2021. dec. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8- Van Tesla ami egy töltéssel 660 km-t bír, még ha spanyol prostik is táncolnak a kerekeken menet közben, akkor is simán megmarad ebből 600.

Az árkategóriával nyilván egyetértek, csupán ecsetelem, hogy a tévhit, hogy az elektromos autók rövid távra jók csak, helytelen.

2021. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is és a szüleid is ennyire laikusak, akkor nem kell új technikával kísérletezni. Valami benzines kell.
2021. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!