Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo Giulia 2.2-es...

Alfa Romeo Giulia 2.2-es dízel használtan jó vétel lehet?

Figyelt kérdés

Adott a fentebb említett autó, egész jó árban van így négy-öt éves kora körül. 5,5 millió forintért nagyjából 200e km-et futott példányok vannak. A legszimpatikusabb számomra a dízel erőforrást használó 180 lóerős változat automata váltóval. Mindenképp egy automata dízelt szeretnék mert úgy hozta a sors, hogy napi minimum 80km-et kell ingázzak autópályán, illetve havi rendszerességgel egy-két 400km+ utazás is lesz benne előreláthatóan. Városba igazából nem használnám, arra van egy kalap Swiftünk, a mostani autónk, amelyet nem tervezek eladni, 2-3 km távokért nem röffenteném be az dízelt, biztosan nem tenne jót neki, meg hát arra itt a másik. F30-as 20d-ket nézegetem még, de olyan semmilyen számomra. Van belőle ezer meg egymillió darab az utakon, semmi olyan tulajdonsága nincs amire azt mondanám így látatlanba, vagyis képeke / teszteken keresztül látva, hogy ez nekem hű de kell. Arról nem is beszélve, hogy gyengébb is mint az Alfa meg öregebbek is jóval ennyiért, a kor meg szempont számomra.


Amit rólam tudni érdemes, hogy alapvetően imádok vezetni, sohasem volt még "komolyabb" autóm, de szeretnék már egyet végre.


Néztem a teszteket is a Giuliaról, de használt teszt még nincs, új autó teszten meg nincs mit nézni, jó oszt' kész, most gurult ki a gyárkapun, nem mérvadó. A kérdésem az lenne, hogy van e valakinek tapasztalata 200e km körül egy ilyen autóról? Népítéleten se találtam semmit, gondolom túl friss a modell még hozzá. Bár ha 5 év alatt nagyjából 0 negatív visszajelzés található az interneten vele kapcsolatban az alapvetően jó jel, hátha valaki tud konkrétabb dolgokat is.


Köszi előre! Szép napot!



2021. dec. 8. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha "komolyabb" autót szeretnél 5,5 millió forintért nagyjából, akkor az AUDI A6 Avant 3.0 V6 TDI quattro S-tronic válaszd 218 lóerős. Az Alfa Romeo Giulia 2.2-es dízel a nyomába sem érhet.


[link]

2021. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod!


Lehet, hogy egy picit nagy lenne nekem az A6-os, de meg mondom őszintén, hogy a fő szempont nálam az, hogy ezeknek a "prémiumoknak" nevezett gyártók portékái között megpróbáljam megtalálni a lehető legszebbet (számomra) amely a lehető legmegbízhatóbb is. Ezekről az A6-okról mit érdemes tudni?

2021. dec. 8. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

"Egyedül tán a Mercedes képes felnőni hozzá bizonyos modelljeivel, de a BMW végleg lemaradt a versenyben."


[link]

2021. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van az csak jót mond róla.

Illetve a dízelek között csak a program más, szóval ha a lekisebbet veszed, abból is kitudnak neked hozni 280 lovat.


A másik, hogy a QV futóműállítás módjait is belehet rakni utólag.


Ha imádsz vezetni, ahhoz ez tökéletes autó. Sokan csak azért nem ismerik el mert utálják az olasz autókat/Alfákat. Pedig ezt tényleg jó vezetni.



Tényleg szerinted egy ilyen kombi a nyomába sem érhet az egyik legjobb powersedan ami ma kapható??



Amúgy "Alfa Romeo Hungary. Az Alfások" facebook csoportba írd ki ezt a kérdést. Nagyok sokaknak van ott Giuliájuk, 1000%-ra veszem, hogy fognak neked segíteni.

2021. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a kommented, mindenképp csatlakozni fogok a csoporthoz.


Az 1. és 3. válaszoló feltételezem ugyanaz a személy, köszönöm szépen neked is a segítséget. Az a gond számomra ezekkel az Audikkal, hogy 5,5-6 millió tájékán ezek többnyire 2012-13-asok, 300e km körül az órájukban. Hosszabban nézegetve őket, pedig ugyanaz a véleményem róla mint az F30-ról, számomra fantáziatlan, baltával faragott germán barokk kastély. Amivel nincs baj, csak nekem nem az esetem :)

2021. dec. 9. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyha a legszebbet szeretnéd akkor az bizony a Giulia lesz:) én is ajánlom az alfás csoportot facebookon nagyon segítőkészek. Figyelj hogyha mindent el megkap időben és alapanyagban minőségit akkor nem lesz baja.
2022. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!